Finisaż wystawy „Potęga tradycji”
Fotografie są wyborem spośród zdjęć o tematyce azjatyckiej, które zostały wykonane w trakcie ponad 100 podróży do Afryki oraz do Azji.
Gdzie?
Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie
Solec 24, 00-403 Warszawa
Kiedy?
1 września 2018 od 15:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na finisaż fotograficznej wystawy, pod tytułem: „Potęga tradycji”, a także na spotkanie się z autorem tej wystawy, czyli z Dominikiem Skórzakiem.

Nasza wystawa fotografii dokumentuje zachowania oraz ceremoniały należące do bardzo tradycyjnych w danym państwie. Pośród nich znajdują się, między innymi: sceny z teatru lalkowego oraz aktorskiego, położonego w Indonezji, który jest tak teatrem, jak również rytuałem religijnym; czy ablucje, znajdujące się w mieście Puszkar, a tam położona jest z kolei jedyna indyjska świątynia Brahmy; a także wizerunki papuaskich wojowników z należącej również do Indonezji Nowej Gwinei, lub też obchody Nowego Roku, odbywające się w Laosie. Fotografie są wyborem spośród zdjęć o tematyce azjatyckiej, które zostały wykonane w trakcie ponad 100 podróży do Afryki oraz do Azji.

Dominik Skurzak jest podróżnikiem wychowywanym z Afryce, ponad to jest dziennikarzem oraz fotoreporterem, który współpracuje, między innymi z: „The Warsaw Voice”, „National Geographic”, a także „Rzeczpospolitą”, ponad to jest oficjalnym fotoreporterem Chopinowskich Konkursów, w latach 2000 i 2005, jak również współtworzył "Przewodnik po Gambii". Książka została nagrodzona miejscem pierwszym w kategorii ilustrowanych przewodników na Targach Międzynarodowych Książki (Warszawa), rok 2015. Zaś od roku 2014 fotoreporter jest organizatorem wypraw poznawczych do krajów afrykańskich. W swoim dorobku ma wiele albumów i wystaw fotograficznych, tak w Polsce, jak również za granicą.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na finisaż wystawy, który odbędzie się już 1-go września 2018 roku, w warszawskim Muzeum Azji i Pacyfiku, znajdującym się przy ulicy Solec 24. Zaczynamy o godzinie 15:00, wydarzenie jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl