Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Film Dokumentalny "Po ich trudzie pozostał tylko ślad"

Film Dokumentalny "Po ich trudzie pozostał tylko ślad"
 
Film zatytułowany „Po ich trudzie pozostał tylko ślad” to obraz dokumentalny prezentujący nieistniejące już, największe, zakłady pracy funkcjonujące do niedawna w województwie słupskim.
gdzie?Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
kiedy?13 stycznia 2017 od 17:00 do 19:00
za ile?bezpłatnie
organizatorBałtycka Galeria Sztuki Współczsnej w Słupsku

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce zaprasza 13 stycznia na pokaz filmu dokumentalnego "Po ich trudzie pozostał tylko ślad". Organizatorem spotkania jest Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku.

Film zatytułowany „Po ich trudzie pozostał tylko ślad” to obraz dokumentalny prezentujący nieistniejące już, największe, zakłady pracy funkcjonujące do niedawna w województwie słupskim. Lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte poprzedniego wieku to złoty okres przedsiębiorstw: „Alka”, „Sezamor”, Stocznia w Ustce oraz słupska Fabryka Mebli. Te, do niedawna największe zakłady pracy funkcjonujące w województwie słupskim, dawały pracę tysiącom pracowników z regionu. Były organizatorami życia w regionie. To dzięki nim budowano mieszkania dla pracowników (dzięki tym inwestycjom powstały nadal funkcjonujące usteckie i słupskie osiedla mieszkaniowe), wspierały rozwój kultury i sportu kreując faktycznie taki obraz Ustki i Słupska jaki widzimy do dzisiaj.

Film został zrealizowany przez Marcina Prusaka (reżysera i scenarzystę) oraz Andrzeja Szczepańskiego (montaż i zdjęcia). Pokaz filmowy zostanie poprzedzony krótkim wprowadzeniem referowanym przez Marcina Baranowskiego na temat przemysłowej historii Ustki.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Serdecznie zapraszamy! Pokaz odbędzie się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, przy ulicy M. Zaruskiego 1a o godzinie 17:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl