Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Filharmonia dla Młodych: Wstań i tańcz!

Filharmonia dla Młodych: Wstań i tańcz!
 
Waldemar Staszewski, znany choreograf objął opieką młodych, zdolnych artystów, którzy przygotowali program obejmujący najciekawsze utwory z całego niemal świata.
gdzie?Narodowe Forum Muzyki, Sala Główna KGHM
Pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław
kiedy?24 maja 2017 od 09:00
organizatorNarodowe Forum Muzyki

Jean Paul stwierdził, że muzyka to niewidzialny taniec, a taniec – niesłyszalna muzyka. Jeśli odważymy się połączyć te dwa obszary sztuki na wspólnej scenie, to możemy być pewni, że niezapomniane wrażenia artystyczne i świetna zabawa na pewno nas nie ominą. Fascynujące wydarzenie, na które pragniemy Państwa zaprosić nosi tytuł „Wstań i tańcz!”. Warto wybrać się 24 maja do Narodowego Forum Muzyki, by odkryć pasję oraz zamiłowanie do muzyki i tańca. Wydarzenie dedykowane jest młodej publiczności.

Punktualnie o 9:00 na scenie Sali Głównej KGHM przy placu Wolności 1 rozpocznie się koncert Wrocławskich Perkusistów z udziałem adeptów Szkoły Baletowej, która działa przy Dolnośląskiej Operetce.

Waldemar Staszewski, znany choreograf objął opieką młodych, zdolnych artystów, którzy przygotowali program obejmujący najciekawsze utwory z całego niemal świata. Zaprezentowane kompozycje zostały napisane na różnorodne zestawy instrumentów i mają ukazać słuchaczom barwną paletę kolorów, odcieni i brzmień. Dodatkowo w trakcie koncertu poznać będzie można techniczne możliwości prezentowanych instrumentów perkusyjnych. Widz dowie się, że oblicze muzyki ulega zmianie pod wpływem rytmu. On to, uporządkowany w taktowych kreskach, dyktuje utworom sens muzyczny. Wykonawcy zaprezentują program, który swą pomysłowością oraz różnorodnością z pewnością zachwyci każdego słuchacza i to oczywiście w każdym wieku. Jak zawsze przygotowano utwory, do wykonania których zaprasza się publiczność. Serdecznie zapraszamy. Zanosi się na niezły koncert.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

24 maja w Narodowym Forum Muzyki wystąpią:
Perkusiści Wrocławscy
Jacek Wota – prowadzenie, instrumenty perkusyjne,
Waldemar Staszewski – prowadzenie,choreografia,
Uczniowie Baletowej Szkoły przy Dolnośląskiej Operetce.

W programie pojawią się utwory:
Steve'a Reicha, pod tytułem Nagoya Marimbas, Music for Pieces of Wood,
Johanna Straussa, zatytułowany Pizzicato Polka w aranżacji W. Schinstine,
H. Alena, pod tytułem Over the Rainbow w aranżacji K. Jarrett, opracowaniu A. Waloszczyk,
Henry'ego Manciniego, zatytułowany The Pink Panther w aranżacji T. Akins,
Miłosza Rutkowskiego pod tytułem Afrykański,
M.A. Branda Tijuana Samba
J. Becka Jazz Variants.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl