Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Festiwal muzyczny TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. Koncert 8.

Festiwal muzyczny TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. Koncert 8.
 
Świat kameralistyki rządzi się swoimi prawami i przyzwyczaił melomanów do tego, że obok fortepianu w świecie tym dominują smyczkowe instrumenty.
gdzie?Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Modzelewskiego Z. 59, 00-977 Warszawa
kiedy?21 czerwca 2017 od 19:00
za ile?20 zł

Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie ma zaszczyt zaprosić na niezwykły koncert, który odbędzie się w ramach festiwalu muzycznego "TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje”.

21 czerwca o godzinie 19:00 rozpocznie się VIII koncert, podczas którego usłyszymy:

Radosława Kurka - fortepian,
Grażynę Zbijowską - flet,
Arkadiusza Krupę - obój,
Krzysztofa Zbijowskiego - klarnet,
Igora Szeligowskiego - waltornia,
Artura Kasperka - fagot.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

W repertuarze pojawią się utwory Ludwiga van Beethovena (Kwintet Es-dur opus 16), Włodzimierza Kotońskiego (Motu proprio na fortepian i fagot z 1992 roku), Oliviera Messiaena (Le merle noir na fortepian i flet z 1952 roku). Po przerwie usłyszymy: Trzy Romanse opus 94 na obój oraz fortepian Roberta Schumanna, Rapsodię na klarnet oraz fortepian z 1890 i 1910 roku Claude Debussy'ego, Sekstet z lat 1932 - 1939 Francisa Poulenc'a.

Festiwal muzyczny “Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje. TRZY-CZTE-RY” to niezwykłe wydarzenie w kalendarium muzycznym Stolicy. Główny cel festiwalu to próba konfrontowania widza z nowoczesnymi wizjami artystycznymi, które zwykle dzięki kontrastowemu zestawieniu względem dzieł, ukazują ich nieznane konteksty.

Świat kameralistyki rządzi się swoimi prawami i przyzwyczaił melomanów do tego, że obok fortepianu w świecie tym dominują smyczkowe instrumenty. Tym razem, podczas czerwcowego koncertu pojawią się fragmenty odchodzące od tego kanonu. Będą to, między innymi "Motu proprio na fortepian i fagot" (W. Kotońskiego), Le merle noir na fortepian i flet (O. Messiaena), Rapsodia na fortepian i klarnet (C. Debussy'ego).

Po koncercie, organizatorzy zapraszają na panel dyskusyjny, w którym wezmą udział: Maciej Grzybowski - dyrektor artystyczny festiwalu oraz artyści. Spotkanie poprowadzi Mariusz Gradowski. Serdecznie zapraszamy! VIII koncert w ramach Festiwalu muzycznego TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje." odbędzie się na deskach sceny przy ulicy Z. Modzelewskiego 59 w Warszawie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl