Farben Lehre / Stacja Wolność Tour
Niemal od samego początku zespół intensywnie koncertuje tak w Polsce, jak również poza granicami.
Gdzie?
Klub Zaścianek w Krakowie
Rostafińskiego J. 4, 30-072 Kraków
Kiedy?
6 października 2018 od 20:00
Za ile?
30 zł

Na pierwsze dni września 2018 roku przypadła data ukazania się najnowszej płyty formacji FARBEN LEHRE,słynnego płockiego kwartetu. Album nosi tytuł "Stacja Wolność". Wydanie płyty stało się zarzewiem trasy koncertowej, w którą zespół ruszył tuż po premierze "Stacji Wolność". Trasa przebiega aż przez czterdzieści polskich miast, podczas koncertów wysłuchać będzie można wielu premierowych utworów grupy Farben Lehre. 6 października grupa zawita do Krakowa, punktualnie o godzinie 20.00 pojawią się na deskach sceny przy ulicy J.Rostafińskiego 4, sceny Klubu Zaścianek.

Grupa FARBEN LEHRE powstała we wrześniu, trzydzieści dwa lata temu. Od 1986 roku wydali dwanaście studyjnych albumów: "My maszyny", "Bez pokory", "Zdrada", "Insekty", "Atomowe zabawki", "Pozytywka", "Snukraina","Farbenheit", "Achtung 2012", "Ferajna", "Trzy dekady", "Projekt PUNK", zapis koncertu "Samo życie", 3 oficjalne krążki dvd: "Przystanek Woodstock z 2006" i "Punky Reggae live z 2008" oraz "Przystanek Woodstock z 2013 - Projekt PUNK", a także liczne kompilacje.

Niemal od samego początku zespół intensywnie koncertuje tak w Polsce, jak również poza granicami. Płoccy muzycy pochwalić się mogą występami u boku istotnych, rozpoznawalnych zespołów, jak: Die Toten Hosen, The Exploited, U.K.Subs, New Model Army, G.B.H., Dritte Wahl czy Vibrators. W ostatnich piętnastu latach Farben Lehre zagrało ponad tysiąc pięćset koncertów, co plasuje formację w gronie polskich i europejskich grup, które pochwalić się mogą intensywnym koncertowaniem. W roku 2004 FARBEN LEHRE był inicjatorem, a także jedną z gwiazd podczas koncertowej trasy Punky Reggae live. Impreza nabrała cyklicznego charakteru, w każdym roku muzycy odwiedzali kilkadziesiąt klubów, obejmując trasą największe polskie miasta. Po kilku latach przerwy, w roku 2018 grupa ponownie wróciła na koncertowe sceny.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Żywiołowe i energetyczne koncerty zawsze są grane "na maksa", co stanowi znak rozpoznawczy płockiego kwartetu. Tempo koncertowe jest zawrotne, od piętnastu już lat formacja gra prawie sto koncertów rocznie i stale aktywnie uczestniczy w muzycznym życiu polskich i europejskich scen. Najnowsze osiągnięcie zespołu to studyjny album "Stacja Wolność", który ukazał się kilka tygodni temu. Muzyka kwartetu FARBEN LEHRE jest niezwykle energiczna i melodyjna. Rzec można, że wypełniona radością grania oraz całkowicie wolna od kompleksów. Bardzo ostre, aczkolwiek miłe dla ucha dźwięki stanowią tło dla trafnych, szczerych słów. Warstwa tekstowa FL zawsze staje się pretekstem do inicjowania dialogu, porozumienia z słuchaczem. Najistotniejsze kawałki Farben Lehre to "Erato", "Anioły i demony", "Handel", "Ferajna", "Judasz", "Helikoptery", "Matura", "Terrorystan" czy "Spodnie z GSu".

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl