Föllakzoid-koncert
Zespół, który dużo wie o starożytnej muzyce Andów doskonale nauczył się łączenia swoich korzeni z dźwiękami współczesnymi
Gdzie?
Klub Alchemia w Krakowie
Estery 5, 31-056 Kraków
Kiedy?
23 września 2019 od 19:00
Za ile?
50 zł

Chilijska grupa Föllakzoid wydała swój czwarty album pod tytułem "I". Swoją podróż rozpoczęli blisko dekadę wstecz w Santiago, Chile będące transowym doświadczeniem przyjaciół z dzieciństwa Diego oraz Domingae. Zespół, który dużo wie o starożytnej muzyce Andów doskonale nauczył się łączenia swoich korzeni z dźwiękami współczesnymi oraz ze współczesną technologią, tworząc tym samym bardzo bogatą atmosferę organiczno- elektroniczną. "I" to ich czwarty pełnometrażowy album oraz trzeci album Sacred Bones tuż po debiucie z płytą "III" z roku 2015, "II" z roku 2013 oraz debiutanckim albumie Föllakzoid z roku 2009.

Föllakzoid za sprawą oczyszczania rośnie, wypełnia przestrzeń coraz mniejszą liczbą elementów. Twórczość zespołu polega przede wszystkim na odkrywaniu narracyjnej oraz muzycznej wiedzy, kształtującej fizyczne, a także cyfrowe formaty oraz koncepcje wizualne, muzyczne, by tworzyć docelowo struktury metryczne czasu oraz przestrzeni rozpuszczające i autora i narracyjne paradygmaty. Domingæ Garcia-Huidobro- gitarzysta oraz wokalista grupy mówi, że znaleźli oni swoją tożsamość dźwiękową oraz merytoryczną jeszcze mocniej niż w próbach poprzednich.

W porównaniu z poprzednimi nagraniami grupy wykonanymi pojedynczo z pełnym zespołem, to nagranie trwało aż 3 miesiące, a składa się na nie, aż sześćdziesiąt oddzielnych ścieżek: gitarowych, basowych, perkusji, syntezatorów i oczywiście wokali, a wszystko nagrywane było w izolacji.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Producent ATOM TM przy nagrywaniu obecny nie był, jednakże zwrócono się do niego z prośba o reorganizację 4 sekwencji ścieżkowych bez żadnych długości, bez żadnych ograniczeń czy też wytycznych. W konsekwencji stały się one czterema osobnymi, długimi kawałkami, których posłuchać można na płycie "I".

Zapraszamy Państwa serdecznie już 23 września 2019 roku do Klubu Alchemia w Krakowie o godzinie 19.00. Cena biletu: 50 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl