Extradition Quintet - koncert
Głównymi cechami muzyki tej grupy są duża energia, nastrojowość oraz wyrazista melodyczność kompozycji, jednak nie stroniąca od jakże awangardowych środków ekspresji.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
6 września 2019 od 21:00
Za ile?
30 zł

Formacja Extradition Quintet składa się z przedstawicieli młodego pokolenia wrocławskiego i trójmiejskiego jazzu, ponieważ łączy w sobie pewne cechy tych dwóch ośrodków jazzowych, znajdujących się na mapie naszego kraju. Formacja została założona w roku 2017 dzięki Marcinowi Jankowi oraz Piotrowi Szlempo - wcześniej zagrała liczne koncerty pod inną nazwą, a mianowicie: Marcin Janek Quintet. Zespół ukształtował swój repertuar w oparciu o kompozycje saksofonisty, czasem sięgając również po kompozycje Shortera, Davisa, czy też Coltrane’a.

Głównymi cechami muzyki tej grupy są duża energia, nastrojowość oraz wyrazista melodyczność kompozycji, jednak nie stroniąca od jakże awangardowych środków ekspresji. Formacja czerpie swe inspiracje od najlepszych formacji bebopowych, hardbopowych, jak również z muzyki czasem nie związanej z głównymi idiomami jazzu, to znaczy popularnej i klasycznej muzyki. Extradition Quintet to laureat ogólnopolskich jazzowych konkursów, jak między innymi: Jazz nad Odrą, rok 2018, Ogólnopolski Przegląd Młodych Jazzowych i Bluesowych Zespołów. Teraz grupa prowadzi przygotowania do nagrania albumu.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 6-go września 2019 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl