Extradition Quintet - koncert
Nastrojowość, melancholia, potężna energia, ugruntowana melodyczność kompozycji - to atuty aranżacji Extradition Quintet
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
4 maja 2018 od 21:00
Za ile?
30 zł

Formacja Extradition Quintet to grupa, w skład której wchodzą przedstawiciele młodej generacji Trójmiasta oraz muzycy wrocławskiej sceny jazzu. Dlatego "Extradition Quintet" to wypadkowa dwóch prężnych jazzowych ośrodków na mapie Polski. Zespół założony został w 2017 roku przez Marcina Janka oraz Piotra Szlempo. Wcześniejsza nazwa formacji brzmiała: Marcin Janek Quintet i grupa pod tym szyldem zagrała mnóstwo udanych koncertów. Zespół ukształtował muzyczny repertuar czerpiąc z aranżacji saksofonisty. Muzycy chętnie sięgali po kompozycje Wayna Shortera, Milesa Davisa, Johna Coltrane’a.

Nastrojowość, melancholia, potężna energia, ugruntowana melodyczność kompozycji - to atuty aranżacji Extradition Quintet. Cały wizerunek artystyczny przeplatany jest awangardowymi środkami ekspresji. Extradition Quintet szuka inspiracji w dorobku najlepszych bebopowych i hardbopowych zespołów. Z przyjemnością słuchają muzyki, która nie związana jest z głównym nurtem jazzu. Artyści nieustannie pracują nad kształtem swojego brzmienia, a efekty poznać będzie można podczas koncertu, który odbędzie się w Teatrze Boto w Sopocie już 4 maja. Zapraszamy, Bohaterów Monte Cassino 54b, już od 21:00 rozbrzmiewać będzie dźwiękami Extradition Quintet.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl