Europejska Noc Muzeów 2018 - Muzeum II Wojny Światowej

Europejska Noc Muzeów 2018 - Muzeum II Wojny Światowej
To czas ujawniania tajemnic i sekretów, pokazywania niedostępnych na co dzień zakamarków.
Gdzie?
Muzeum II Wojny Światowej
Bartoszewskiego 1, 80-831 Gdańsk
Kiedy?
od 19 maja 2018 19:00 do 20 maja 2018 01:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej po raz kolejny weźmie udział w Europejskie Nocy Muzeów. To niezwykłe święto kultury sprawia, że wszystkie galerie, muzea i centra kultury otwarte są do późna, często przez całą noc. Na ten wyjątkowy wieczór przygotowuje się także specjalne wydarzenia, które przyciągnąć mają do miejsc kultury, tych którzy bywają tu raczej rzadko. Noc Muzeów to okazja do tego, by zobaczyć nieeksponowane dotychczas zbiory. To czas pokazów premierowych, odbywają się wówczas wernisaże, spotkania z artystami,warsztaty, happeningi, wykłady. To czas ujawniania tajemnic i sekretów, pokazywania niedostępnych na co dzień zakamarków. To jedyna okazja do tego, by spojrzeć na muzealną przestrzeń zza kulis galerii i muzeów. Wszystkie działania artystyczne odbywają się w nocnej aurze, przy niezwykłej grze cieni i świateł. Z pewnością, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy miłośników historii i sztuki, również tych najmłodszych.

Noc w Muzeum II Wojny Światowej zaplanowano w godzinach od 19:00 do 01:00. Organizatorzy zapraszają 19 maja do siedziby głównej Muzeum, która znajduje się w Gdańsku przy ulicy Bartoszewskiego 1 oraz do oddziału Muzeum na Westerplatte. W głównej siedzibie symboliczna złotówka otwiera drzwi do wystaw głównych (stała wystawa oraz wystawa dla dzieci zatytułowana „Historia pewnej rodziny. Podróż w czasie. 1939-1945"). Wystawa dla najmłodszych dedykowana jest również nieco starszym, serdecznie zapraszamy. Podczas Nocy w Muzeum zwiedzić będzie można podziemne pomieszczenia Muzeum, które zwykle dostępne są tylko dla pracowników z działu technicznego.

Szczególną atrakcję stanowić będzie gra historyczna, która odbędzie się w przestrzeni wystawy stałej. Gra nosi tytuł Polskie Drogi. Uczestnicy wcielą się w role żołnierzy Września 1939 roku. Podejmując decyzje i dokonując wyborów zmierzą się z historią i zapisem losów żołnierzy podczas II wojny światowej.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl