Europejska Noc Literatury - OBCY

Europejska Noc Literatury - OBCY
Europejska Noc Literatury w tym roku, w mieście Wrocław ukaże nam przeróżne oblicza obcości oraz obcego.
Gdzie?
Przedmieście Oławskie
Wrocław
Kiedy?
9 czerwca 2018 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Strefa Kultury Wrocław

Strefa Kultury Wrocław bardzo serdecznie zaprasza Państwa do wzięcia udziału w Europejskiej Nocy Literatury, która odbędzie się już 9-go czerwca 2018 roku, we Wrocławiu, dokładnie na Przedmieściu Oławskim. Dziewięcioro wspaniałych czytających będzie interpretowało fragmenty współczesnej europejskiej prozy. Tematem siódmej edycji na Europejskiej Nocy Literatury ma być "Obcy."

Europejska Noc Literatury w tym roku, w mieście Wrocław ukaże nam przeróżne oblicza obcości oraz obcego. Samotność w dużej ortodoksyjnej wspólnocie. A także bycie na oucie, jednocześnie będąc w kraju około czterdziestomilionowym. Ucieczkę przed zemstą ze strony fundamentalistów. Nieprzystawanie ku konserwatywnym, ale ogólnie przyjętym normom tylko z racji orientacji seksualnej, czy pochodzenia. Bycie częścią społeczności, która skazana jest na zniknięcie. Jak również niezgodę na prześladowania tylko ze względu na odcień skóry.

Właśnie o takich sprawach opowiadają wspaniałe pisarki europejskie oraz pisarze, których słowa - w większości nawet przedpremierowo - usłyszycie Państwo w bardzo ciekawych interpretacjach już 9-go czerwca, w mieście Wrocław.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

W każdym z dziesięciu miejsc będzie czytany fragment wybranej książki przez kuratora. Czytania natomiast zaczną się w ten sam czas, jak również powtarzane będą co pół godziny. Uczestnicy dzięki temu będą mogli wysłuchać dziesięć tekstów oraz zwiedzić lokalizacje niedostępne na co dzień dla szerszej publiki.

Czytanie rozpocznie się o godzinie 18:00, a potrwa do 22:30. Organizatorem wydarzenia jest zaś Strefa Kultury Wrocław. Impreza bezpłatna.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl