Europa +/- 170 - koncert
Nasz festiwal jest kameralnym wydarzeniem artystycznym, które kierujemy do miłośników muzyki pochodzącej z epoki barokowej oraz tych ciekawych, jak brzmi taka muzyka na historycznych instrumentach
Gdzie?
Muzeum Archeologiczne
Mariacka 25/26, 80-958 Gdańsk
Kiedy?
27 lipca 2018 od 20:00
Za ile?
10 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na kameralne koncerty wykonywane na historycznych instrumentach. Nasz festiwal jest kameralnym wydarzeniem artystycznym, które kierujemy zwłaszcza do miłośników muzyki pochodzącej z epoki barokowej, a także ludzi ciekawych, jak brzmi taka muzyka właśnie na historycznych instrumentach, bądź na ich kopiach, wykonywana zgodnie z wykonawczą praktyką w tamtych czasach.

Główną ideą festiwalu jest zaprezentowanie dzieł kompozytorów wybitnych, którzy tworzyli swe dzieła w XVII oraz XVIII wieku, jak również tych, których twórczość mało znamy i rzadko się ją prezentuje na scenach muzycznych w Europie, pomimo faktu, iż wzbogaca ona dziedzictwo kulturowe tego kontynentu. Edycja tegoroczna festiwalu będzie się odbywała pod patronem jednego z wybitniejszych francuskich kompozytorów, czyli: François Couperina. W roku 2018 przypada trzysta pięćdziesiąta rocznica urodzin artysty. Kobiece dźwięki zaprezentuje natomiast Elisabeth Jacquet de la Guerre. Program obejmuje zaś sonaty triowe oraz solowe wyżej wymienionej artystki.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie 27-go lipca 2018 roku, do gdańskiego Muzeum Archeologicznego, znajdującego się przy ulicy Mariackiej 25/26. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 10 złotych.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl