Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Ethno Jazz Festival: The Bulgarian Voices Angelite – światowej sławy żeński chór we Wrocławiu!

Ethno Jazz Festival: The Bulgarian Voices Angelite – światowej sławy żeński chór we Wrocławiu!
 
Anielskie głosy wprost z Bułgarii uświetniły swą obecnością ceremonię w Oslo, uroczystość rozdania nagród Nobla.
gdzie?Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
kiedy?3 grudnia 2017 od 19:00
za ile?50 zł
organizatorStowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych Nasze Miasto Wrocław

THE BULGARIAN VOICES ANGELITE, Bulgarina Voices to kolejna gwiazda Ethno Jazz Festiwalu we Wrocławiu. 3 grudnia, o godzinie 19:00 Starym Klasztorze przy ulicy J.E. Purkyniego 1, w Sali Gotyckiej wystąpi światowej sławy żeński chór wprost z Bułgarii. Będzie to jedyny taki koncert w Polsce.

Ta fenomenalna formacja po raz pierwszy zachwyciła publiczność w trakcie niemieckiego występu w roku 1987, w mieście Bremen. Od tego momentu rozpoczęło się pasmo sukcesu, na fali którego organizowano kolejne koncerty. Chór odwiedził sceny niemal na całym świecie. Pochwalić się mogą występami od Japonii po Alaskę; od Indii aż po Meksyk. Anielskie głosy wprost z Bułgarii uświetniły swą obecnością ceremonię w Oslo, uroczystość rozdania nagród Nobla. Śpiewały wówczas dla maharadży hinduskiego. Chór współpracował z Bobby McFerrinem, a także perkusistami japońskimi z Kodo oraz wyprodukował poruszające i intrygujące nagrania przy udziale alikwotowych śpiewaków z Tuwy.

Dyrygent chóru to Georgi Petkov, który uznawany jest w Bułgarii za czołowego kompozytora. Petkov urodził się w Gaborovo, mieście z którego pochodzi cała jego muzykująca rodzina. To absolwent Konserwatorium Muzycznego w Płowdiwie, gdzie ukończył wydział chóralnej dyrygentury. Pochwalić się może pracą dyrygenta oraz dyrygenta głównego licznych bułgarskich chórów. Wspólnie zwiedzili podczas koncertów większość europejskich scen muzycznych. Georgi Petkow to także jeden z najsłynniejszych kompozytorów bułgarskich, reprezentujący młode pokolenie. Utwory tego kompozytora zagościły w albumach wielu popularnych zespołów na świecie.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Chór The Bulgarian Voices Angelite ma na swym koncie aż osiem edycji pod własną marką oraz trzy produkcje z wokalistami Moscow Art Trio, a także Huun-Huur-Tu. Produkcja ta nosiła tytuł „Mountain Tale” i była symfonicznymi dźwiękami świata, które tworzyło aż dwudziestu ośmiu muzyków na scenie. Występy cieszyły się ogromną popularnością, a koncerty Bulgarians Voices Angelite zaszczycili swa obecnością, między innymi Björk i Stevie Wonder.

Zaletą chóru jest jego trzydziestoletnie doświadczenie, a także świeże i nowatorskie spojrzenie nowego pokolenia. Twórczość chóru nie straciła na emocjach, ani na jakości. Na koncerty przychodzi coraz młodsza publiczność, która odkrywa fascynujący chór i docenia jego ponadczasowe oblicze. Muzycy zapowiedzieli, że podczas koncertu w Starym Klasztorze, w ramach Ethno Jazz Festival chór zaprezentuje najcudowniejsze, prawosławne kolędy oraz tradycyjną cerkiewną muzykę.

Serdecznie zapraszamy do Starego Klasztoru w imieniu organizatora - Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Kulturalnych Nasze Miasto Wrocław.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl