Ethno Jazz Festival: STANISŁAW SOYKA & BUBA KUYATEH "Action Direct Tales"

Ethno Jazz Festival: STANISŁAW SOYKA & BUBA KUYATEH "Action Direct Tales"
Artysta udzielił mnóstwo wywiadów w jednych z nich, sam o sobie powiedział, że nie gra dla fajerwerków, nie pragnie popisywać się śpiewem.
Gdzie?
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
Kiedy?
22 marca 2018 od 20:00
Za ile?
40 zł

Ethno Jazz Festival ma wielką przyjemność zaprezentować Państwu owoc wspólnej pracy myzków takich jak SOYKA & KUYATEH / ACTION DIRECT!. Już 22 marca 2018 roku w Sali Gotyckiej Starego Klasztoru ze swoim przedpremierowym koncertem, jeszcze przed postaniem albumu zawierającego nowy materiał, wystąpią Stanisław Soyka & Buba Kuyateh. Stanisław Soyka jest wokalistą jazzowym, skrzypkiem, pianistą oraz kompozytorem.

Co chwilę zaskakuje czymś nowym, czymś innym, jego fani rozpoznają go już po pierwszych nutach. To muzyczne zwierzę z performerską duszą. Nieważne czy gra solo czy z udziałem zespołu, tuż po tym jak pojawia się na scenie, publiczność pozostaje pod jego całkowitym panowaniem.

Artysta udzielił mnóstwo wywiadów w jednych z nich, sam o sobie powiedział, że nie gra dla fajerwerków, nie pragnie popisywać się śpiewem. Ma o wiele wyższe ambicje, bowiem pragnie tego, by jego śpiew, muzyka, dodawały ludziom otuchy, wprowadzały w pozytywną energię tych, którzy uwielbiają go słuchać. Soykę najbardziej ciszy fakt, kiedy z jego koncertu ludzie wychodzą umocnieni i pogodni.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Bubu Kuyateh, jest wirtuozem kory oraz kompozytorem. Urodził się w Gambii. Ojczysty jego język to Madinka, która jest rozpoznawalna w Senegambii, nie ma jednak pisemnej formy. W związku z tym najważniejszy w przekazywaniu tradycji oraz wiedzy historycznej jest właśnie przekaz ustny. A co za tym idzie- przede wszystkim będą to pieśni traycyjne, które wykonują rodziny, specjalizujące się w tym, by pielęgnować rodzimą kulturę oraz obyczaje, czyli jali. W takiej właśnie jali rodzinie, wychował się Buba.

Była to funkcja bardzo odpowiedzialna, nie każdy może zostać griotem, najpierw trzeba się w takiej rodzinie urodzić, bowiem tutaj wiedza przekazywana jest kolejno z ojca na synów. Buba Kuyateh śpiewu oraz gry na korze uczył się już od małego, a muzykowanie i występowanie, to dla niego codzienność. Sięgając do jego korzeni wiemy, że to muzyka afrykańska jest na górze, jednakże Buba to artysta, który pozostaje otwarty fuzje muzyki współczesnej, jazzu czy funku z korą. Taka fascynacja przyniosła owoc, jakim był projekt o nazwie Buba Kuyteh Trio, dzięki któremu artysta miał okazję, pokazać się szerszej widowni.

Niepowtarzalne dźwięki, jakie wydaje kora, otwarty na wszelkie propozycje Buba- to wszystko zaowocowało tym, że muzyk miał okazję współpracować z różnymi artystami. Widzimy się już 22 marca 2018 roku we Wrocławiu w Starym Klasztorze. Rozpoczynamy o godzinie 20.00. Cena biletu: 40 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl