Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Ethno Jazz Festival & Siesta w Drodze - JEHRO (Francja) - koncert

Ethno Jazz Festival & Siesta w Drodze - JEHRO (Francja) - koncert
 
Właśnie wtedy Jerome odkrył swą ogromną miłość do muzyki reggae oraz do popu.
gdzie?Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
kiedy?18 maja 2017 od 20:00
za ile?60 zł

Marcin Kydryński prezentuje regularnie, w mieście Wrocław, wybitnych artystów sceny music world. Już 18-stego maja 2017 roku, w granicach cyklu Fesival Ethno Jazz and Siesta w Drodze, pierwszy raz we Wrocławiu, w Starym Klasztorze wystąpi Jehro z Marsylii. Pochodzenie na wpół włoskie, na wpół greckie, także francuskie po ojcu łączy artysta w jedno calypso, reggae oraz bossa novę.

Jehro przyszedł na świat w Marsylii, mieszka jednak w Paryżu. Matka jest pochodzenia grecko-włoskiego, natomiast ojciec to rodowity Francuz. Dzieciństwo spędzone zostało w Marsylii, a gdy miał dwadzieścia lat pojechał jednak do Londynu, w którym grywał na ulicy. To był bardzo ważny czas w jego życiu. Właśnie wtedy Jerome odkrył swą ogromną miłość do muzyki reggae oraz do popu. W roku 1999 powrócił do Francji i tam wydał swoją pierwszą płytę, o tytule: "L'arbre et le Fruit".

Bardzo szybko zagościł on na listach przebojów. Album odniósł niebywały sukces we Francji. W tym czasie również, fani Jerome, a także inni muzycy określili go jako Jehro. W roku 2007 został wydany pierwszy album artysty, anglojęzyczny w pełni, którego tytuł brzmiał jak pseudonim muzyka. Kompozycje z tej właśnie płyty są świetnym połączeniem foku, reggae oraz muzyki latynoskiej. Kolejny album, o tytule: "Cantina Paradise", a na nim znajdują się utwory w języku angielskim i hiszpańskim. Swe inspiracje muzyczne Jehro czerpie z muzyki karaibskiej oraz afrykańskiej. To częsty Gość audycji, zwanej: "Siesta", którą prowadzi Marcin Kydryński. Znany przede wszystkim dla polskiej publiczności z piosenek:

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

* "Salima"
* "Everything"
* "Continuando"

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl