Ethno Jazz Festival: JOZEF VAN WISSEM - koncert

Ethno Jazz Festival: JOZEF VAN WISSEM - koncert
Swoje kompozycje van Wissem opiera na renesansowych tradycyjnych oraz na barokowych zapisach, które poddawane są często zabiegom awangardowym.
Gdzie?
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
Kiedy?
9 maja 2018 od 20:00
Za ile?
45 zł

Jozef van Wissem to ulubiony kompozytor reżysera amerykańskiego - Jima Jarmuscha, jest również autorem muzyki do obrazu filmowego, pod tytułem: "Tylko kochankowie przeżyją". Natomiast za swoją ścieżkę dźwiękową do wyżej wymienionego filmu zdobył Cannes Soundtrack Award, jednak filmowa muzyka jest tylko ułamkiem przebogatej działalności artysty, a w tym również współpracy z Jarmuschem.

Chętnie grają razem w gitarowo-lutniowym duecie, co zaowocowało z kolei trzema płytami. Dla muzyka lutnia służy nie tylko jako instrument przeznaczony do wykonywanie dawnej muzyki, jednak świetnie służy mu w minimalistycznych muzycznych projektach (van Wissem bardzo chętnie komponuje, na przykład: utwory przeznaczone na lutnię oraz elektronikę).

Swoje kompozycje van Wissem opiera na renesansowych tradycyjnych oraz na barokowych zapisach, które poddawane są często zabiegom awangardowym. Cechują się ponad to szczególnym, często mrocznym i onirycznym klimatem. Pasują wręcz idealnie do filmów Jima Jarmuscha.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Zatem muzyka van Wissema, czysta, hipnotyzująca, minimalistyczna, działająca intensywnie na emocje słuchacza, tworzy niezwykłą, atmosferę transcendentną. Van Wissem koncertuje wręcz nieustannie i daje swoje show w przeróżnych miejscach na świecie, między innymi na festiwalach: All Tomorrows Parties. Skończył studia w Nowym Yorku i tutaj mieszka obecnie. Na Wesleyan University, Harvardzie oraz Mills College prowadzi wykłady z przedmiotu pod nazwą "wyzwolenie lutni". National Gallery. Londyn zleciła artyście, aby skomponował "ścieżkę dźwiękową" do obrazu, pod tytułem: "Ambasadorowie Hansa Holbeina". Razem z Tildą Swinton pracował nad rewelacyjną płytą, pod tytułem: „The Mystery of Heaven”. Jest również odpowiedzialny za dźwiękową ścieżkę do gry komputerowej, pt.: Sims Medieval, zaś ostatnio częściej zajmuje go komponowanie filmowej muzyki. Specjalnie na zamówienie muzyka stworzono pewien rodzaj „czarnej lutni”. Można ją usłyszeć na solowym albumie Jozefa van Wissema, pod tytułem: "Nihil Obstat".

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na koncert, który odbędzie się już 9-go maja 2018 roku, do wrocławskiej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, znajdującej się przy ulicy Purkyniego J. E. 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 45 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl