Ethno Jazz Festival: Al di Meola - koncert
Artysta jest amerykańskim gitarzystą, którego zaliczamy do pionierów rocka, jazzu oraz world music.
Gdzie?
Scena Teatralna Impart
Mazowiecka 17, 50-451 Wrocław
Kiedy?
4 listopada 2018 od 19:00
Za ile?
90 zł

Al Di Meola specjalnie dla Państwa zagra już tej jesieni, w mieście Wrocław. Wydarzenie odbędzie się 4-go listopada 2018 roku, Scena Teatralna Impart, znajdująca się przy ulicy Mazowieckiej 17. Bilety wstępu na imprezę kosztują 90 złotych, zaczynamy o godzinie 19:00.

Al Di Meola - artysta jeden z najważniejszych gitarzystów na świecie, który do Wrocławia przyjeżdża na zaproszenie Ethno Jazz Festivalu, żeby wypromować swój najnowszy album. Materiał premierowy z albumu, pod tytułem: "Opus" usłyszą Państwo na żywo już tej jesieni!

Artysta jest amerykańskim gitarzystą, którego zaliczamy do pionierów rocka, jazzu oraz world music. Fascynacja synchronizacją rytmiczną połączoną z prowokacyjną melodią liryczną oraz wyrafinowaną harmonią. To właśnie serce tworzonej przez artystę muzyki w jego karierze, która zresztą trwa już od czterech dekad. Jest również laureatem nagrody Grammy, światową sławę uzyskał natomiast jako solowy muzyk, równocześnie grając razem z gwiazdami, jak między innymi: Frank Zappa, Stevie Wonder, Jimmy Page, Chick Corea, John McLaughlin, Paco De Lucia, Jean-Luc Ponty, Luciano Pavarotti, Stanley Clarke, Paul Simon, Santana, Phil Collins, Steve Winwood, lub też Herbie Hancock.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Artysta to jednocześnie laureat największej ilości nagród w przeróżnych kategoriach gitarowych, które zdobył, np. Guitar Player Magazine oraz innych pism branżowych. Ciągle stawia sobie, a także swojej muzyce całkowicie nowe wyzwania, poszerza także swe granice i za każdym razem odkrywa siebie od nowa. Mawia, o swym ostatnim albumie, że pragnął poszerzać swoje umiejętności kompozycyjne. Ewolucja tej właśnie części jego osobowości wpłynęła na to, że teraz bardziej jest postrzegany jako kompozytor niżeli tylko gitarzysta. Zatem płyta zaczęła nową erę w życiu artysty. Pierwszy raz naprawdę szczęśliwy był pisząc muzykę. Ma cudowną żonę, a także córkę i wspaniałą rodzinę, która inspiruje go każdego dnia. I wierzy, iż pokazuje to w swej muzyce.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl