Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Ethno Jazz Festiva: Tango Polaco - czyli polskie tango po hiszpańsku z nutą elektroniki!

Ethno Jazz Festiva: Tango Polaco - czyli polskie tango po hiszpańsku z nutą elektroniki!
 
W nowych aranżacjach usłyszymy zatem połączenia jazzu, elektronicznej muzyki oraz tradycyjnego tanga.
gdzie?Klub Muzyczny Stary Klasztor
Purkyniego J. E. 1, 50-155 Wrocław
kiedy?16 stycznia 2018 od 20:00
za ile?25 zł

Ethno Jazz Festival bardzo serdecznie zaprasza Państwa już 16-go stycznia 2018 roku, do muzycznego klubu Stary Klasztor, gdzie odbędzie się pierwsza we Wrocławiu odsłona koncertowa projektu, o nazwie: "Tango Polaco - Polskie Tango w Stylu Hiszpańskim".

Przedstawiamy Państwu również polską wokalistkę - Magdalenę Lechowską, która posiada iście latynoską duszę. W swej pracy twórczej stara się łączyć dwa światy, czyli południowoamerykański z polskim. Właśnie tutaj zrodził się pomysł na ten projekt, w którego granicach powstawały nowe interpretacje wybitnych utworów, które wywodzą się ze stuletniej tradycji tanga polskiego. W nowych aranżacjach usłyszymy zatem połączenia jazzu, elektronicznej muzyki oraz tradycyjnego tanga.

Na czym zatem polega unikalność tego projektu? Otóż Magdalena tłumaczyła na język hiszpański polskie tanga. I tak, dzięki nowym aranżacjom tango polskie znajdzie się w nurcie głównym muzycznej stylistyki, natomiast przepiękne teksty polskie mogą być wreszcie zrozumiałe dla publiczności hiszpańskiej.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

W roku 2009 taniec tango oraz muzyka - znalazło się na liście niematerialnego światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wkład polski w rozwój muzycznego gatunku pozostał jednak mało znany, a przez to niedoceniony, czego wybitnym przykładem jest utwór, pochodzący z roku 1929, J. Petersburskiego, pt.: "Tango Milonga", które jest powszechnie uznane za tango argentyńskie - niestety. Zatem głównym celem zadania jest popularyzowanie polskich tang, poza granicami kraju, a take przybliżenie rodzimej twórczości hiszpańskojęzycznej publice.

Zapraszamy zatem już 16-go stycznia 2018 roku, do Wrocławia na to wspaniałe wydarzenie. Zaczynamy o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl