Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Eryk Kulm Quintessence „Private Things”

Eryk Kulm Quintessence „Private Things”
 
Lider formacji, Eryk Kulm, pomimo dwudziestu pięciu lat aktywnego istnienia grupy nie osiadł na laurach.
gdzie?12on14 Jazz Club
Noakowskiego 16, 00-265 Warszawa
kiedy?20 września 2017 od 20:30
za ile?80 zł

W klubie jazzowym 12on14, z siedzibą w Warszawie przy ulicy Noakowskiego 16 pojawi się formacja Eryk Kulm Quintessence w koncercie zatytułowanym „Private Things”. Grupa założona została w 1990 roku, a inicjatorem powstania zespołu był Eryk Kulm.

Przez prawie trzydziestoletni okres aktywności grupy w składzie pojawiło się mnóstwo świetnych artystów. Byli to muzycy renomy światowej. Warto wspomnieć o Leszku Możdżerze, Edzie Schullerze, Piotrze Wojtasiku, Dolphie Castellano, Johnie Ruocco. Zaszczytne grono poszerzyli rodzinni artyści: Piotr Baron, Wojciech Karolak, Zbigniew Jaremko, Wojciech Niedziela, Jacek Niedziela-Meira, Robert Majewski, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Kuba Stankiewicz oraz popularni reprezentanci młodego pokolenia: Paweł Kaczmarczyk, Paweł Tomaszewski, Tomasz Grzegorski, Jan Smoczyński, Jerzy Małek. Eryk Kulm Quintessence występowali już na najistotniejszych polskich i zagranicznych scenach festiwali jazzowych.

Lider formacji, Eryk Kulm, pomimo dwudziestu pięciu lat aktywnego istnienia grupy nie osiadł na laurach. Stało się zupełnie odwrotnie. Quintessence zaplanowali powrót w składzie, który doświadczył delikatnego odmłodzenia. Na scenie oprócz lidera pojawią się: Michał Szkil, Wojciech Lichtański, Marcin Kaletka oraz Michał Jaros.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Marcin Kydryński recenzując Eryk Kulm Quintessence zwrócił uwagę na postać lidera, którego nazwał dżentelmenem o ogromnej kulturze i to nie tylko muzycznej. To człowiek, którego cechuje życzliwy humor. Jeśli tylko wymaga tego okazja to potrafi wykazać się zdecydowaną, stalową wręcz stanowczością. To artysta, który z pewnością ma coś istotnego do powiedzenia.

20 września na scenie 12on14 Jazz Clubu pojawią się: Rasul Siddik na trąbce, Marcin Kaletka – tenorowy saksofon, Michał Szkil za fortepianem, Michał Jaros na kontrabasie oraz Eryk Kulm za perkusją. Serdecznie zapraszamy, koncert rozpocznie się o godzinie 20:30.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl