Eleni - koncert
To polska piosenkarka greckiego pochodzenia. Rodzice gwiazdy, Perykles oraz Despina Milopulos to emigranci z Grecji, którzy osiedlili się w naszym kraju w latach pięćdziesiątych.
Gdzie?
Scena Kulturalna - Władysławowo
Błękitnej Armii 3, 84-120 Władysławowo
Kiedy?
11 lipca 2018 od 21:00
Za ile?
50 zł

Helena Dzokalub Tzoka, zaś z domu Milopulos, znana powszechnie jako Eleni, na świat przyszła 27-go kwietni 1956 roku, w Bielawie. To polska piosenkarka greckiego pochodzenia. Rodzice gwiazdy, Perykles oraz Despina Milopulos to emigranci z Grecji, którzy osiedlili się w naszym kraju w latach pięćdziesiątych. Skończyła podstawową oraz średnią szkołę w Bielawie, w klasie gitary. Jej debiut przypadł na szkolny zespół, pod nazwą: Niezapominajki, potem śpiewała w formacji licealnej, zwanej Ballada. Zaraz po maturze zaczęła występy w zespole studenckim Hellen.

A od roku 1975 występowała z grupą Prometheus, zaś od 1980 roku zaczęła się jej solowa kariera. Pierwszy album długogrający, pod tytułem: "Po słonecznej stronie życia" nagrała jeszcze z formacją Prometheus, w 1977 roku. Śpiewała utwór w czołówce serialu w wersji polskiej, pod nazwą: "Bouli i Pinokio". Rok 2006 to wielka okazja, bo 30-lecie pracy artystycznej, kiedy to Eleni wydaje książkę, pod tytułem: "Nic miłości nie pokona", wydawnictwo Edycja Świętego Pawła, 2006, Częstochowa. Ta książka to rozmowa z ojcem Robertem Mirosławem Łukaszukiem, Biuro Prasowe klasztoru jasnogórskiego. Opowiada o jej życiu, cierpieniu, miłości oraz rozmowach z Bogiem. Wnioskiem dzieci Eleni została uznana Kawalerem Orderu Uśmiechu. Została również odznaczona w roku 1996 Czerwoną Kokardką. Rada Miasta w roku 2008, 24-go września przyznała artystce tytuł Honorowego Obywatela Bielaw.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 11-go lipca 2018 roku, do Władysławowa - Scena Kulturalna, znajdująca się przy ulicy Błękitnej Armii 3. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 50 złotych.

Szukasz noclegów we Władysławowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Władysławowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl