Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

EKT Gdynia - koncert

EKT Gdynia - koncert
 
Jednym tylko rodzynkiem i zarazem członkiem legendarnego pierwszego składu, pracującym oraz mieszkającym w Porcie w Gdyni jest Jan Wydra.
gdzie?Tawerna Gniazdo Piratów
Ogólna 5, 01-702 Warszawa
kiedy?9 września 2017 od 21:00
za ile?10 zł

Formacja EKT Gdynia powstała z początkiem roku 1986 na Kaszubach, pod Gdynią, w Kieleńskiej Hucie. Na łonie wdzięcznym Elitarnego Ogólnopolskiego Klubu Turystów, pod nazwą "Do Baru". Siedzibą klubu, który istnieje po dziś dzień i zrzesza osoby z całej Polski. Znany jest z co najmniej dwóch imprez corocznych i sztandarowych:

* Wąskotorowego EKT Rajdu
* Zimowego EKT Zlotu

Znajduje się on w mieście Gdynia i właśnie stąd pochodzi nazwa zespołu. Niestety może to zmylić, ponieważ skład obecny formacji nie jest niemal w ogóle związany z tym miastem, nawet z Pomorzem. Jednym tylko rodzynkiem i zarazem członkiem legendarnego pierwszego składu, pracującym oraz mieszkającym w Porcie w Gdyni jest Jan Wydra. To autor licznych tekstów, jak również muzyki do większej części piosenek grupy.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

W roku 2011, w listopadzie z zespołu odszedł, niestety na wieczną wachtę „Messalina”, czyli Irek Wójcicki. Był filarem formacji oraz autorem wielu jej piosenek. Inni członkowie starają się jak mogą, by wypełnić pustkę, chociaż to zadanie bardzo trudne, może nawet niemożliwe.

Zespół EKT Gdynia został nagrodzony na właściwie wszystkich Festiwalach liczących się w naszym kraju. Swą karierę rozpoczynali od turystycznej piosenki. Właściwie do dziś od niej całkiem nie odeszli. Później zespół zaistniał na scenie, natomiast z czasem ugruntował swą pozycję w stylu utworów żeglarskich oraz morskich.

Na koncert zapraszamy już 9 września, do warszawskiej Tawerny Gniazdo Piratów.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl