Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

EABS: Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)

EABS: Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)
 
Album debiutancki zespołu EABS jest w całości poświęcony twórczości Krzysztofa Komendy. "Repetitions" jest swego rodzaju analizą artystycznej twórczości, pochodzącej z lat od 1962 do 1967.
gdzie?Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka - TV Wrocław
Al. Karkonoska 8, 53-015 Wrocław
kiedy?15 października 2017 od 18:00
za ile?50 zł

Zaprezentujemy Państwu swoisty ukłon dla jazzu klasycznego sprzed lat, ale z nowym współczesnym brzmieniem. Ponad to hołd, który został złożony legendzie jazzu polskiego, czyli Krzysztofowi Komendzie przez niepokornych, młodych oraz bardzo zdolnych wrocławskich muzyków. Zatem zapraszamy serdecznie na koncert formacji EABS, który odbędzie się już 15-go października 2017 roku, od godziny 18:00, w Sali Koncertowej Radia Wrocław imienia Jana Kaczmarka - TV Wrocław, znajdującej się przy Alei Karkonoskiej 8. Bilety na to wydarzenie kosztują 50 złotych.

Album debiutancki zespołu EABS jest w całości poświęcony twórczości Krzysztofa Komendy. "Repetitions" jest swego rodzaju analizą artystycznej twórczości, pochodzącej z lat od 1962 do 1967. To Komenda mniej nam znany, a jednocześnie zbadany wręcz dogłębnie. Płyta to również dawka bardzo starannie wyselekcjonowana piosenek, które zostały zaaranżowane przez Komendę do filmów fabularnych, etiud baletowych, krótkich metraży, animacji, dokumentów, a także kompozycji, które starają się zilustrować wiersze poetów polskich, ale recytowane w języku niemieckim. Kompozycje są starannie dobrane, zaś konteksty filmowe, do których ta muzyka należy oraz teksty pisane przez Marka Pędziwiatra utworzyły z płyty "Repetitions" swego rodzaju album concept, traktujący o ludzkiej duszy znajdującej się w XXI wieku.

Idea, jaka towarzyszy brzmieniu płyty zwana jest "rekonstrukcją z dekonstrukcji". Forma ta może być odniesiona do hip hopu, loopów, czy też do sampli, która również dzięki jazzowi uzyskuje nową, a zarazem unikatową kompozycję. Nie usłyszymy na płycie zatem piosenek granych nuta w nutę, ponieważ zespół EABS postarał się wpleść w utwory Komendy mieszankę autorską dźwięków hip-hopowych, jungle, gospel, funku, lub też elektroniki. Często także partie pianistyczne są zastąpione sekcją dętą. Porywa to publiczność na koncertach w znacznym stopniu. Na płycie da się słyszeć jazzowego ducha, pochodzącego z lat sześćdziesiątych, a także wariacje futurystyczne w gatunku.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Dodać również warto, iż formacja jest laureatką tegorocznej nagrody "EMOCJI", którą przyznaje Radio Kultura Wrocław, kategoria muzyka, a w szczególności za nowoczesne oraz kreatywne rekonstruowanie przeszłości muzycznej.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl