Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Dzień wokół wystawy „Moda na Cranacha”

Dzień wokół wystawy „Moda na Cranacha”
 
Porozmawiacie Państwo z nią na tematy dotyczące malarza, tego jak pracował, jego dzieł, a także dowiecie się czy pozowanie dla niego należało do trudności oraz jak się współpracowało z artystą.
gdzie?Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Pl. Powstańców Warszawy 5, 50-153 Wrocław
kiedy?18 listopada 2017 od 10:00
za ile?bezpłatnie
organizatorMuzeum Narodowe we Wrocławiu

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 18 listopada, w godzinach od 10:00 do 16:00 na Dzień wokół wystawy, pod tytułem: "Moda na Cranacha". Pragniemy dowiedzieć się razem z Państwem kim był pan Lucas Cranach? I jak mogło wyglądać codzienne życie w czasie Reformacji? Jak się wówczas ubierano? Poznacie Państwo odpowiedzi na te oraz inne pytania w trakcie trwania naszego wydarzenia, które będzie miało miejsce we wrocławskim Muzeum Narodowym, bezpłatnie.

Program obejmuje oprowadzenie po wystawie, zabawy dla najmłodszych uczestników, wykłady oraz pokaz tańca, czy też zaprezentowanie strojów. Wielką atrakcją będzie również obecność modelki Cranacha. Porozmawiacie Państwo z nią na tematy dotyczące malarza, tego jak pracował, jego dzieł, a także dowiecie się czy pozowanie dla niego należało do trudności oraz jak się współpracowało z artystą.

O godzinie 10:00 wspólnie stworzymy świat wg. Cranacha - będzie to plastyczna zabawa przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, którą poprowadzi Barbara Przerwa. Prowadzimy zapisy pod numerem telefonu: (71) 3725148, albo edukacja@mnwr.art.pl. Bezpłatny wstęp.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

O godzinie 12:00 odbędzie się kuratorskie oprowadzenie po wystawie. Prowadzenie objął Marek Pierzchała, który jest również kuratorem. Opowie on Państwu o twórczości Cranacha oraz o jej oddziaływaniu długofalowym i szerokim. Wstęp z biletami na wystawę. O godzinie 13:00 będzie wykład doktor Małgorzaty Możdżyńskiej-Nawotki, dotyczący strojów u Cranacha.

Słuchacze tego wykładu, który poświęcony jest strojom pokazanym na obrazach Cranacha dowiedzieć się mogą, jakie ubiory uznawane były za codzienne i zwyczajne w czasach artysty, jakie zaś za modne oraz eleganckie lub popularne w dworskim towarzystwie. Wstęp również jest bezpłatny. O godzinie 14:00 odbędzie się pokaz ubiorów z tamtej epoki, który wykona zespół dawnego tańca Serenissima Wratislavia.

O godzinie 15:00 - nauka oraz pokaz renesansowych tańców - Serenissima Wratislavia.
W godzinach od 11:30 do 16:00 będziecie mieli Państwo możliwość porozmawiać z żywym obrazem, ponieważ Agnieszka Kuprianowicz wcieli się w postać wprost z obrazu Lucasa Cranacha i chętnie odpowie na wszystkie pytania zwiedzających.

Z biletami na wystawę mają Państwo zapewniony wstęp na wszystkie atrakcje opisane powyżej. Zapraszamy serdecznie już 18-go listopada 2017 roku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl