Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w Muzeum Armii Krajowej

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w Muzeum Armii Krajowej
Komunistyczny aparat przemocy doprowadził do sytuacji, w której ze względu na prześladowanie żołnierzy podziemia do dnia dzisiejszego zachowały się tylko pojedyncze egzemplarze wojskowego ubioru.
Gdzie?
Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa Nila
Wita Stwosza 12, 31-511 Kraków
Kiedy?
20 listopada 2016 od 11:00 do 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Muzeum Armii Krajowej im. Augusta Fieldorfa "Nila" w Krakowie

Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa Nila zaprasza 20 listopada na Dzień Otwartych Drzwi w ramach akcji Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. W programie organizatorzy przewidzieli sporo ciekawych wydarzeń. Wśród nich należy wymienić warsztaty, zwiedzanie, prezentacje.

Harmonogram Dnia Otwartych Drzwi w Muzeum Armii Krajowej:

Panel dyskusyjny:
* o godzinie 12:00 - „Polskie Podziemie w oczach wroga”. Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny krakowskiego Wydawnictwa M - Piotr Słabek. Celem spotkania jest prezentacja dzieła „Polskie Podziemie w oczach wroga”. Udział w konferencji obiecali autorzy książki prof. Jan Rydel i prof. Andrzej Leon Sowa.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Wykład:
* od godziny 13:00 do godziny 15:00 - nastąpi prezentacja przebiegu konserwacji broni. Podczas wykładu omówione zostaną wszystkie elementy broni w poszczególnych fazach konserwacji. Uczestnicy dowiedzą się jak brzmią schematy dotyczące konserwacji broni. Wezmą również pod lupę materiały, które wykorzystuje się w tym procesie.

Prezentacja:
* od godziny 11:00 do godziny 18:00 - na dziedzińcu Muzeum prezentowany będzie mundur Żołnierza Wyklętego. Komunistyczny aparat przemocy doprowadził do sytuacji, w której ze względu na prześladowanie żołnierzy podziemia do dnia dzisiejszego zachowały się tylko pojedyncze egzemplarze wojskowego ubioru. Jedno z nielicznych umundurowań, jakie dotrwało do naszych czasów, trafiło niedawno do muzealnych zbiorów krakowskiego Muzeum Armii Krajowej. W trakcie Dnia Otwartych Drzwi po raz pierwszy zostanie zaprezentowane publiczności.

Zwiedzanie
*punktualnie o godzinach: 11:00 i 13:00 oraz 15:00 - organizatorzy zapraszają na zwiedzanie Muzeum w asyście przewodnika.

Warsztaty:
*o godzinach 12:00 i 15:00 - rozpoczną się warsztaty pod hasłem: „Nie tylko bronią walczono” (realizowane w ramach Małej AKademii). Druga wojna światowa nie jest wyłącznie erą pistoletów maszynowych Sten, rakiet V-2, czołgów Vickers i zrzutów dokonywanych z pokładów Halifaxów. Oręż w walkach z wrogami stanowiły również kolejne edycje Informacyjnego Biuletynu, wiadomości płynące z radia "Błyskawica" czy też poezje Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Koncepcja spotkania obejmuje również zwiedzanie ekspozycji stałej. Zapraszamy miłośników historii w wieku od 13 do 16 lat.

Zapraszamy! Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa Nila w Krakowie, ul. Wita Stwosza 12 - 20 listopada otwiera drzwi przed wszystkimi pasjonatami i miłośnikami historii Polski. Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl