Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w MOCAK-u
Podczas imprezy obowiązuje promocja - dwadzieścia procent mniej na niektóre z publikacji muzeum. Serdecznie zapraszamy!
Gdzie?
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
Lipowa 4, 30-702 Kraków
Kiedy?
20 listopada 2016 od 11:00 do 19:00
Za ile?
1 zł
Organizator
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK

Dwudziestego listopada odbędzie się w MOCAK-u Dzień Otwartych Drzwi Krakowskich Muzeów. Oznacza to, że wystawy, które tam się znajdują, zobaczyć będzie można za symboliczną złotówkę oraz brać udział w warsztatach i oprowadzaniu. Muzeum można odwiedzić więc w godzinach od jedenastej do dziewiętnastej. Program przedstawia się następująco:

O godzinie dwunastej odbędą się warsztaty dla rodziców i dzieci. Inspiracją dla tych warsztatów jest wystawa pod tytułem "Sztuka wyjęta z codzienności", której autorem jest Daniel Spoerrie.
O godzinie trzynastej odbędą się warsztaty dla osób młodych, a inspiracją dla nich ma być wystawa "Doznania rzeczywistości i praktyki konceptualne 1965-1980". Wystawia Jarosław Kozłowski.
Uprasza się chętnych do wzięcia udziału w warsztatach, o przyjście około 5 minut przed rozpoczęciem zajęć. O godzinie czternastej odbędzie się zwiedzanie wystaw czasowych dla wszystkich dorosłych.
Organizatorzy zapraszają również na zwiedzenie Biblioteki prof. Mieczysława Porębskiego, godzina szesnasta. Oprowadzać będzie przewodnik, a zwiedzający zobaczą kilka obrazów ze zbioru artysty oraz jego księgozbiór. Zaczerpnąć można będzie wiedzy na temat biografii Porębskiego a także historii sztuki naszego kraju. Gabinet tego wybitnego humanisty, z pewnością warty jest odwiedzenia.
O godzinie osiemnastej przygotowano, dla dorosłych, zwiedzanie wystawy Kolekcja MOCAK-u. To przedsięwzięcie odbędzie się za sprawą odbywających się targów, pt. "Zaprojektowani - Krakowskie Spotkania z Dizajnem".

Podczas imprezy obowiązuje promocja - dwadzieścia procent mniej na niektóre z publikacji muzeum. Serdecznie zapraszamy!

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl