Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Dzień Otwarty Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Dzień Otwarty Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
 
CAT to miejsce interdyscyplinarnych działań dla szeroko rozumianej sztuki wizualnej.
gdzie?Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Zaruskiego M. 1a, 76-270 Ustka
kiedy?18 maja 2017 od 10:00 do 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorBałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej kolejny już raz bierze udział w inicjatywie "Dzień Otwartych Funduszy Europejskich". Dni organizowane są cyklicznie i w tym roku, podobnie jak i w poprzednim mają na celu promocję inicjatyw, które zrealizowane zostały dzięki wsparciu funduszy europejskich.

To dzięki dofinansowaniom z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczonego dla Województwa Pomorskiego w latach 2007-2013 Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej mogła zrealizować projekt, który nosił nazwę: "Kompleksowy Program Rozwoju Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej – Utworzenie Centrum Aktywności Twórczej w Ustce".

Centrum Aktywności Twórczej znalazło bezpieczną przystań w modernizowanym starym spichlerzu zbożowym. Ośrodek dedykowany został artystom oraz lokalnej społeczności. CAT to miejsce interdyscyplinarnych działań dla szeroko rozumianej sztuki wizualnej. Realizuje się tu liczne projekty, wśród których nie brakuje inicjatyw filmowych, muzycznych, teatralnych, performatywnych. Tu także znalazło się miejsce dla artystycznych rezydentów z zagranicy.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

Reasumując,Centrum Aktywności Twórczej w Ustce przy ulicy M. Zaruskiego 1a to miejsce nieustannego „dziania się” pojmowanego w szerokim znaczeniu tego słowa. Innymi słowy to działanie artystyczne, spotkanie, rozmowa, a także wymiana idei oraz twórczej myśli. W CAT prężnie działają także pracownie: ceramiki i rzeźby oraz fotograficzno-filmowa wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt i oprogramowanie.

Serdecznie zapraszamy 18 maja!

W programie przewidziano:
w godzinach od 10:00 do 18:00
– wystawę zbiorową zatytułowaną: „Przeszłość jest obcym krajem”,
– wystawę rzeźby pod tytułem: „Kadr” autorstwa Zenona Skibińskiego,
– ekspozycję stałą na budynku w formie zewnętrznej instalacji – autorstwa Pawła Korbusa „Jest fajnie, ale trochę boimy się miłości / wojny”,
– prezentację projektu zatytułowanego „Oddech” autorstwa Jarosława Perszko,
– OPEN STUDIO – Pracownia filmowo-fotograficzna,
– OPEN STUDIO – Pracownia ceramiki i rzeźby.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl