Dziecięce Studio Architektury. Budowanie to wyzwanie

Dziecięce Studio Architektury. Budowanie to wyzwanie
Jak związać poprawnie beton oraz komu jako pierwszemu ta sztuka się udała? Co wspólnego ma Jan Gutenberg z wieżowcami ze szkła?
Gdzie?
Centrum Poznawcze Hali Stulecia
Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
Kiedy?
7 kwietnia 2018 od 11:00 do 13:00
Za ile?
35 zł
Organizator
Centrum Poznawcze Hali Stulecia

Centrum Poznawcze z Hali Stulecia pragnie Państwa bardzo serdecznie zaprosić, do wzięcia udziału w dwunastym cyklu edukacyjnych warsztatów Dziecięcego Studia Architektury, pod tytułem: "Budowanie to wyzwanie. Materiały budowlane w architekturze". Teraz nasi Mali Architekci będą musieli zmierzyć się właśnie z tematem dotyczącym budownictwa. W trakcie warsztatów cyklu bieżącego zadawać będziemy pytania, które tylko z pozoru mogą wydawać się szalone, a razem z naszymi Małymi Architektami poznamy różne materiały wykorzystywane w budownictwie oraz ich wszelakie zastosowania. Będzie zatem coś o glinie i o słomie, poprzez piaskowiec oraz granit, cegły i cement, aż po samo żelazo, szkło, beton, a także materiały budowlane wprost z przeszłych epok.

Padną ważne pytania, na przykład: Jak związać poprawnie beton oraz komu jako pierwszemu ta sztuka się udała? Co wspólnego ma Jan Gutenberg z wieżowcami ze szkła? Z jakich materiałów będą korzystali inżynierowi w przyszłości? Oraz czy budowlane materiały kiedyś będą naprawiać się same? Wizja wręcz utopijna, ale czy niemożliwa?

Już 7-go kwietnia 2018 roku zapraszamy do Wrocławia, przy ulicy Wystawowej 1. Zaczynamy od godziny 13:00, zaś bilety wstępu kosztują 35 złotych. Sukces murowany. Historia cegły znajdującej się w architekturze od bardzo dawna.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl