Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Dżemsesje klasyczne

Dżemsesje klasyczne
 
Improwizowanie kojarzone jest częściej z jazzowymi wariacjami niż z zacną muzyką klasyczną. Jak się okazuje niesłusznie.
gdzie?Plac Defilad
Pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa
kiedy?13 czerwca 2017 od 20:30
za ile?bezpłatnie

Dżemsesje klasyczne celują w odnawianie zaniedbywanego obyczaju kolektywnego muzykowania poza sceną. To seria półformalnych spotkań organizowanych dla muzyków klasycznych. Cykl odbywa się pod czujnym okiem Marcina Maseckiego oraz Tomasza Pokrzywińskiego. Spotkania pozwalają na przeniesienie jam session, modelu wypracowanego przez jazz na grunt muzyki klasycznej. Spotkania te stwarzają świetną okazję do eksperymentowania, improwizowania, grania bez mozolnych prób, tylko przy udziale pamięci, wyłącznie z pasji oraz bez konieczności bycia nieomylnym.

Każde spotkanie prowadzić będzie zespół dyżurny w towarzystwie gościa specjalnego. Rola gościa specjalnego będzie szczególna: poproszony zostanie o nadanie tonu całemu spotkaniu, sugerować będzie piosenki oraz wymyśli cały system dżemu. Oczywiści imprezy tego typu oferują otwartą scenę, dlatego każdy muzyk czujący się na siłach jest mile widziany. Serdecznie zapraszamy na najbliższe dżemsesje klasyczne, które odbędą się już 13 czerwca o godzinie 20:30. Na scenie przy Placu Defilad 1 pojawią się Robert de Bree(kurator/obój) oraz Marcin Masecki (pianino).

Improwizowanie kojarzone jest częściej z jazzowymi wariacjami niż z zacną muzyką klasyczną. Jak się okazuje niesłusznie. Chociaż tekst nutowy nie sprzyja improwizacjom, to należy pamiętać, że takie zacne osobowości muzyczne jak Mozart, Bach, Beethoven oraz Chopin zasłynęli jako wybitni improwizatorzy. Udowodnili to wielokrotnie podczas niekoncertowych prezentacji. Improwizacja to konieczny element tak zwanej higieny artystycznej. Bez niej muzycy stopniowo tracą kreatywność i staja się wyłącznie narzędziem zaprogramowanym na odtwarzanie wizji nieżyjących już kompozytorów lub niezbyt lotnych dyrygentów. Nikt z tego miejsca nie zachęca do porzucenia tradycji, nikt też nie ujmuje jej rangi. Ale pamiętajmy jednak, że swoboda i brak przymusu mogą gwarantować prawdziwą przyjemność z grania i słuchania muzycznych fragmentów.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Serdecznie zapraszamy! Przyjdźcie! Zagrajcie! Pogadajcie! A wszystko to w nienadętej atmosferze, która ułatwi delikatne przechodzenie od konwersacji do improwizacji!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl