Dylan.pl - koncert
Formacja dylan.pl jest akustycznym kwartetem, w składzie którego znajdują się muzycy zespołu Urszuli, Elektrycznych Gitar oraz Zespołu Reprezentacyjnego.
Gdzie?
Żydowskie Muzeum Galicja
Dajwór 18, 31-052 Kraków
Kiedy?
20 maja 2018 od 19:30
Za ile?
40 zł

Bob Dylan był ojcem - założycielem światowej literackiej piosenki, człowiekiem - zagadką i człowiekiem - legendą, który już od ponad półwiecza tworzy piosenki. Ponad to Bob Dylan jest laureatem Literackiego Nobla, z roku 2016. Dziś przemówił słowami polskimi Filipa Łobodzińskiego, jednak w nowych, czasem pierwszych przekładach.

Pionierska propozycja - Dylan.pl na scenie polskiej. To pierwszy aż tak kompleksowy portret słynnego Boba Dylana w języku polskim. Usłyszą Państwo piosenki, które z pewnością obudzą emocje oraz dyskusje. Nowe odczytanie Dylana jako poety, a także nowe spojrzenie na ważnego muzyka współczesnego.

Jednak piosenki są nie tylko słowami, chociaż liczą się tutaj jak mało kiedy. Formacja dylan.pl jest akustycznym kwartetem, w składzie którego znajdują się muzycy zespołu Urszuli, Elektrycznych Gitar oraz Zespołu Reprezentacyjnego. Podchodzą od samego Boba Dylana z wielkim szacunkiem, jednak nie na kolanach. Oferują zatem własne aranże - w nieco chuligańskim, czy podwórkowym duchu, ale z ukłonem ku tradycji muzycznej amerykańskiej.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Album formacji dylan.pl, pod tytułem: "Niepotrzebna pogodynka, żeby znać kierunek wiatru", został nagrany z udziałem świetnych Gości, między innymi: Marii Sadowskiej, Muńka, Tadeusza Woźniaka, Pablopavo, Organka, Martyny Jakubowicz. Ukazał się na rynku muzycznym 17-go marca 2017 roku.

Zapraszamy na koncert już 20-go maja 2018 roku, do krakowskiego Żydowskiego Muzeum Galicja, znajdującego się przy ulicy Dajwór 18. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:30, a bilety wstępu kosztują 40 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl