Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Dwie Morgi Utrapienia - spektakl dla doroslych

Dwie Morgi Utrapienia - spektakl dla doroslych
 
Właśnie zaczął się kolejny dzień. Właściciel gospodarstwa wyszedł na pole, by sprawdzić czy jego cebulę już można zebrać.
gdzie?Centrum Kultury Wrocław Zachód
Chociebuska 4-6, 54-433 Wrocław
kiedy?28 września 2017 od 20:00
za ile?55 zł
organizatorCentrum Kultury Wrocław-Zachód

DWIE MORGI UTRAPIENIA, już w czwartek- 28.09.2017, godzina 17:00 oraz 20:00. "Dwie morgi utrapienia", to prawdopodobnie jeden z największych powojennych przebojów teatru komediowego w Polsce. Jest to również sztuka, do dziś będąca rekordzistą w Polsce, jeśli chodzi o czas w jakim wystawiano ją na scenie jednego teatru. W roku 2002 powstał film, oparty na sztuce pod tytułem "Zróbmy sobie wnuka". Scenariusz do filmu napisał Rębacz.

Obsada "Dwóch morg utrapienia":
- Mikołaj Roznerski
- Sylwester Maciejewski
- Sławomir Pacek
- Adriana Kalska/ Klaudia Kuchtyk
- Aleksandra Nieśpielak

Jest 2015 rok, Polska, akcja toczy się w ścisłym centrum w wielkim mieście. Na ulicach mnóstwo samochodów, jest tłoczno, są korki, wielkie zadymienie, widać zastraszające,ogromne tempo życia. Każdy promień słońca z wielkim trudem dociera na zatłoczoną ulicę, wcześniej pokonując ściany biurowców i wielkich centrów handlowych. Cena jednego metra kwadratowego działki, jest ogromna. Tak czy inaczej, już nie ma czego sprzedawać, bo już wolnej ziemi brak. Ale zaraz, zaraz...co to jest? Kawałeczek za parkiem miejskim czyli resztkami miejskiej zieleni, rośnie sobie cebulka...? kawałeczek dalej piękny seler? Prawie niemożliwy do zobaczenia widok, ale jednak. Jest to gospodarstwo, które należy do Mariana Koseli. To polski chłop, bardzo uparty. Postanowił on, że za żadne skarby świata nie sprzeda swojego majątku i ostatni hektar ziemi, zostanie jego mimo wszystko. Nawet za sztabki złota, tego hektara nie odda. Nawet szantaż czy namowy dzieci, nic tutaj nie pomogą. Marian Kosela nigdy nie sprzeda swojej ziemi.Bo żadna w tym sztuka, by dobrze sprzedać, ale żeby w odpowiednim czasie dobrze kupić.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Właśnie zaczął się kolejny dzień. Właściciel gospodarstwa wyszedł na pole, by sprawdzić czy jego cebulę już można zebrać. Pod jego bramą już stoją chętni, którzy bardzo mocno zainteresowani są kupnem jego dwóch morg. Stoją każdego dnia, ale dziś mają wspaniałe oferty, ale na gospodarza nic nie działa, swojej ziemi nie sprzeda. Ma jednak plan doskonały, wie jak załatwić rodzinne sprawy i interesy. Ma plan, którym bez wątpienia przechytrzy i zaskoczy wszystkich. Dużą rolę w tym wszystkim odegra Krysia, piękna, dwudziestoletnia siostrzenica Mariana Koseli. Biedną Krysię jednak od urodzenia prześladuje straszny pech, tak więc pobyt u wujka też szczęśliwy nie będzie. Gospodarz robi wszystko co może, by rodzinne sprawy jakoś pozałatwiać. Czy mu się uda? To już muszą Państwo zobaczyć na własne oczy.

Zapraszamy serdecznie do Centrum Kultury Wrocław Zachód już 28 września od godziny 20:00. Cena- 55 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl