Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Dwie Morgi Utrapienia

Dwie Morgi Utrapienia
 
Kosela to typowy polski chłop, który postanowił, że za żadne skarby świata nie sprzeda swojego, ostatniego hektara ziemi.
gdzie?Centrum Kultury Wrocław Zachód
Chociebuska 4-6, 54-433 Wrocław
kiedy?13 października 2017 od 17:00
za ile?55 zł
organizatorOśrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

"Dwie Morgi Utrapienia", to jeden z największych powojennych przebojów, które mamy możliwość obejrzeć w polskim teatrze komediowym. Sztuka, jest rekordzistą w Polsce, jeśli chodzi o czas wystawienia na scenie- Teatr Kwadrat oraz 10 lat na afiszu). W roku 2002 na podstawie owej sztuki, powstał wspaniały film pod tytułem "Zróbmy sobie wnuka". Scenariusz do filmu napisał Rębacz.

Jest rok 2015, Polska, scena ma miejsce w ścisłym centrum w wielkim, polskim mieście. Po ulicach jeździ tysiące samochodów, są korki, jest tłoczno, wielkie zadymienie, a tempo życia jest zastraszające. Promyk słońca z trudem przedziera się na ulicę, pokonując przeszkody jakimi są ściany wielkich biurowców czy centrów handlowych. Każdy metr kwadratowy jakiejkolwiek działki, kosztuje tu majątek, ale to i tak bez znaczenia, bo w tym mieście już dawno cała ziemia zostało sprzedana. Ale...zaraz, zaraz, co to takiego? Kawałeczek za parkiem miejskim, za resztką śródmiejskiej zieleni, rośnie sobie cebula...?

Tuż za nią dostrzec można piękny seler...? Wydawać by się to mogło niemożliwe, ale jednak! Jest to bowiem gospodarstwo należące do Mariana Koseli. Kosela to typowy polski chłop, który postanowił, że za żadne skarby świata nie sprzeda swojego, ostatniego hektara ziemi. Żadne złoto, żadne pieniądze, nie zmuszą go do sprzedaży. Nawet namowy, prośby czy szantaże dzieci, nic tutaj nie pomogą. On nie sprzeda i koniec. Bo jak sam Kosela mówi, nie sztuką jest sprzedać, ale dobrze i w odpowiednim czasie kupić. Dlatego też Kosela swojego hektara nie sprzeda.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Rozpoczął się kolejny dzień na gospodarce. Marian Kosela przechadza się po swoim gospodarstwie i sprawdza czy jego warzywa nadają się już do zbiorów, a pod jego bramą już stoją chętni, którzy bardzo chcieliby mieć w posiadaniu dwie morgi Mariana Koseli. Stali i wczoraj, ale dziś każdy z nich ma jeszcze lepszą ofertę dla gospodarza. On jednak jest twardy w swoim postanowieniu jak skała. Swojej ziemi nie planuje sprzedawać. W planach ma natomiast załatwienie poważnych, rodzinnych interesów, ma już plan, którym jak się później okaże, przechytrzył wszystkich. Swoją rolę w tym wszystkim ma także siostrzenica Koseli, piękna, dwudziestoletnia Krysia. Krysia ma od urodzenia strasznego pecha, nie trudno się zatem domyślić, że i jej przyjazd do Koseli, szczęśliwego przebiegu nie będzie miał. Marian Kosela, robi wszystko co może, ażeby sprawy rodzinne jakoś uporządkować. Czy mu się uda? O tym musicie się Państwo, przekonać już sami.

Wystąpią:
- Sławomir Pacek
- Mikołaj Roznerski
- Aleksandra Nieśpielak
- Sylwester Maciejewski
- Adriana Kalska i Klaudia Kuchtyk

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do Centrum Kultury Wrocław Zachód już 13 października o godzinie 17:00. Cena biletu: 55 zł.

Warto to zobaczyć!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl