Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Duchologia Polska Spotkanie z Olgą Drendą

Duchologia Polska Spotkanie z Olgą Drendą
 
Olga Drenda jest zbieraczką artefaktów z czasów przemian polskich: fotografie, czasopisma ezoteryczne, kolorowe magazyny, reklamy, kalendarze, kasety wideo, czy też okładki książek.
gdzie?Instytut Kultury Miejskiej
Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk
kiedy?11 stycznia 2018 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorInstytut Kultury Miejskiej

Nowy Rok to nowe koLekcje. Gościem specjalnym Instytutu Kultury Miejskiej ma być tym razem Olga Drenda, która jest autorką bestsellerowej powieści, pod tytułem: "Duchologia Polska. Książka ta opisuje nam przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, patrząc przez pryzmat obyczajów oraz przedmiotów. Olga Drenda jest zbieraczką artefaktów z czasów przemian polskich: fotografie, czasopisma ezoteryczne, kolorowe magazyny, reklamy, kalendarze, kasety wideo, czy też okładki książek. Są to rzeczy, dzięki którym dostrzec można rzeczywistość przeobrażającą się i współistnienie dwóch estetycznych oraz kulturowych porządków.

Widać również aspiracje i marzenia Polaków, którzy pragną, czasami za wszelką cenę, być nowoczesnymi oraz "dogonić zachód". Zatem w bliskości mlecznych barów pojawiają się zagraniczne fast-foody, w telewizji obejrzeć można pierwsze reklamy, zamiast sofiksów coraz częściej nosi się adidasy, a ludzie z wielkim entuzjazmem stają się uczestnikami seansów spirytystycznych Kaszpirowskiego. Autorka opisując tamtą właśnie rzeczywistość, stara się nie popaść w nostalgię ani też w ironię. Z wrażliwością wręcz antropologiczną, a także z wielkim wyczuciem poddaje analizie to, co udokumentowała. Rezultat to fascynujący zapis codzienności polskiej z okresu transformacji. Czyta się to na początku z zapartym tchem, zaś później wiele rzeczy należy sobie na spokojnie przemyśleć.

O fascynacji latami osiemdziesiątymi oraz dziewięćdziesiątymi io kolekcjonowaniu rzeczy mamy zamiar porozmawiać z Olgą Drendą - autorką książki, pt.: "Duchologia Polska", wydawnictwo Karakter. Zapraszamy zatem na spotkanie, które będzie miało miejsce 11-go stycznia 2018 roku, w gdańskim Instytucie Kultury Miejskiej, znajdującym się przy Długim Targu 39/40. Wydarzenie jest bezpłatne, a rozpoczniemy je o godzinie 18:00.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl