Dub Mass 34: Pandadread Sound System vs Rise Up! Sound System

Dub Mass 34: Pandadread Sound System vs Rise Up! Sound System
Przed Państwem zagrają Pandadread Sound System z Trójmiasta oraz Rise Up! z Częstochowy.
Gdzie?
Protokultura Klub Sztuki Alternatywnej
Niterów 29b, 80-864 Gdańsk
Kiedy?
17 marca 2018 od 22:00
Za ile?
20 zł

W roku 2014, w grudniu w nowym klubie Protokultura miał miejsce pierwszy sound systemowy performance z muzyką dub/reggae. Od razu impreza miała miejsce, nie z jednym, zaś z dwoma systemami sound wagi ciężkiej. Pandadread Sound System z Trójmiasta miał szansę gościć na wspólnej sesji Rise Up! z Częstochowy. Potężny bas dwóch sound systemów już po raz kolejny zatrzęsie murami hali 29 B postoczniowej. Wydarzenie będzie miało miejsce 17-go marca 2018 roku, w gdańskim Klubie Sztuki Alternatywnej - Protokultura, znajdującym się przy ulicy Niterów 29 b. Zaczynamy o godzinie 22:00, a bilety wstępu kosztują 20 złotych. Będzie to przy okazji trzydziesta czwarta edycja Dub Mass!

Przed Państwem zagrają Pandadread Sound System z Trójmiasta oraz Rise Up! z Częstochowy. Pandadread Sound System opiera się na potężnym basie 10 kilowatowej, tubie mobilnej propagandowej, która skupia wokoło siebie wokalistów oraz selektorów z okolic Trójmiasta oraz z samego Trójmiasta. Operatorzy sound systemu: DHS (selekcja i mic), bratrat (selekcja i fx), pełnymi garściami czerpiąc z tradycji jamajskiej muzyki, w swej selekcji starają się eksperymentować z jej elektronicznymi, nowoczesnymi mutacjami. Miłość, rytm, wolność oraz bezkompromisowa walka z aparatem przemocy, który jest wszechobecny są przesłaniem wręcz uniwersalnym, bijącym bardzo wyraźnie z doboru prezentowanych piosenek. English version soon.

Rise up! - trzy osobowy kolektyw, pochodzący z Częstochowy. Ich początki miały miejsce w roku 2003, natomiast pełny skład nawiązał się w roku 2005 w Nottingham (Wielka Brytania). Zatem Rise up! stanowi trzech przyjaciół: Zmora, Kingman oraz Lotnik, którzy są ze sobą połączeni pasją oraz miłością do basowych, głębokich dźwięków pojętego bardzo szeroko nurtu reggae/dub.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na sound systemowych imprezach głównie podróżują pośród rytmów digital dubu, skocznych, brytyjskich steppersów, nieco korzennego reggae, żeby wreszcie dotrzeć ku zaświatom elektronicznego dubstepu. Funkcjonalność zespołu na imprezach jest sprowadzona głównie do selekcji i prezentacji muzyki, pochodzącej z czarnych albumów, a także CD. Całość jest jednak okraszona, a także uzupełniona przekazem i nawijakami Lotnika oraz Kingmana. Powykręcane sety, przepełnione pogłosami, dźwiękami syren oraz wszelakich efektów wziętych wprost z życia - tutaj im głębszy jest bas, im dźwięki są dosadniejsze i głośniejsze, tym medytacja staje się owocniejsza.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl