Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski - koncert

Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski - koncert
 
Dorota Miśkiewicz podróż artystyczną drogą rozpoczęła już jako dziecko.
gdzie?Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
kiedy?29 lipca 2017 od 18:00

Oto niezwykły kolaż muzycznych temperamentów. Wyjątkowy koncert jednej z najbardziej intrygujących wokalistek w Polsce oraz mistrza polskiej gitary. To będzie koncert, który pokaże zaskakującą metamorfozę przestrzeni scenicznej oraz ukaże możliwości zabawy dźwiękami. A to wszystko tylko przy wykorzystaniu dwóch instrumentów: gitary i głosu. Podczas koncertu usłyszymy popularne piosenki z solowych albumów Doroty Miśkiewicz, a także jazzowe standardy w intrygujących aranżacjach.

Serdecznie zapraszamy na koncert duetu Dorota Miśkiewicz & Marek Napiórkowski. Koncert zaplanowano na 29 lipca i odbędzie się w Sopocie w Teatrze Atelier imienia Agnieszki Osieckiej przy alei Franciszka Mamuszki 2 o godzinie 18:00.

Informacje o artystach:

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Dorota Miśkiewicz podróż artystyczną drogą rozpoczęła już jako dziecko. Pobierała nauki w klasie skrzypiec. Jednak szybko zrozumiała, że kształcić się powinna w nieco innym kierunku. Zdecydowała się na zmianę instrumentu. Odtąd towarzyszy jej najbardziej wymagający i czuły instrument świata - struny głosowe. Mimo tego odkrycia nie zmieniła planów edukacyjnych i ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie skrzypiec. Liczba projektów, sesji, kolaboracji, koncertów, w jakie zaangażowała się przez tyle lat koncertowania na scenie, jest trudna do zliczenia. Koncertowała oraz współpracowała z wieloma wspaniałymi artystami. Na długiej liście znaleźć można nazwiska: Cesaria Evora, Grzegorz Turnau, Tomasz Stańko, Nigele Kennedy, Włodzimierz Nahorny, Ewa Bem, Jan „Ptaszyn” Wróblewski, Louis Winsberg czy Stefano Bollani.

Artystka nagrała cztery, solowe albumy: “Pod rzęsami”, “Zatrzymaj się”, “Caminho”, „Best of“, “ALE”. Dorota Miśkiewicz przygodą nazwała współpracę z grupą Kwadrofonik. Ich wspólny album „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci” zyskał status złotej płyty oraz nominację do Fryderyka. Ostatni, bestselerowy album „piano .pl“ wydany na DVD, CD oraz winylu to zwieńczenie interpretacyjnych poszukiwań oraz hołd złożony pianistyce w Polsce.

Marek Napiórkowski to słynny i świetny gitarzysta oraz kompozytor. Artysta nagrał prawie 150 albumów z przeróżnymi wykonawcami. Pochwalić się może współpracą między innymi z: Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Marcusem Millerem, Patem Metheny, Richardem Boną, Angelique Kidjo, Ewą Bem, Leszkiem Możdżerem, Ivanem Linsem, Urszulą Dudziak, Sugarem Blue, Gregoirem Maretem, Clarencem Pennem, Januszem Muniakiem, Wojciechem Karolakiem, Krzysztofem Ścierańskim, Tomaszem Szukalskim. Marek Napiórkowski nagrał cztery solowe krążki. W plebiscycie "Jazz Forum" głosami czytelników pisma zyskał tytuł Jazzowy Gitarzysta Roku 2013.

Artysta był także współliderem grupy elektrycznej o nazwie Funky Groove. Formacja dwukrotnie zyskała tytuł Elektrycznego Zespołu Roku w ankiecie czasopisma "Jazz Forum". Ścierański koncertował na wielu scenach rozsianych po całym świecie. Były to między innymi sceny w USA, Japonii, Brazylii, Meksyku, Korei,Kanadzie, Chinach, Indonezji, Rosji oraz w większości państw Europy. Aktualnie koncertuje i nagrywa w Polsce oraz poza granicami z autorskimi projektami oraz z Dorotą Miśkiewicz, Anną Marią Jopek i Henrykiem Miśkiewiczem. Aranżuje muzykę teatralną oraz stale poszukuje nowych muzycznych doznań i nieodkrytych brzmień.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl