Dorota Miśkiewicz & Atom String Quartet w Vertigo - koncert

Dorota Miśkiewicz & Atom String Quartet w Vertigo - koncert
Atom String Quartet potrafią grać awangardowo, klasycznie, jazzowo, lirycznie, folkowo, czy też charyzmatycznie.
Gdzie?
Vertigo Jazz Club & Restaurant
Oławska 13, 50-123 Wrocław
Kiedy?
28 marca 2019 od 20:30
Za ile?
89 zł

"Gra Wstępna" Jazz Nad Odrą, a także Vertigo Jazz Club and Restaurant bardzo serdecznie Państwa zapraszają na koncert Doroty Miśkiewicz oraz Atom String Quartet, który odbędzie się już 28-go marca 2019 roku, we Wrocławiu, przy ulicy Oławskiej 13. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:30, a bilety wstępu kosztują 89 złotych.

Atom String Quartet oraz Dorota Miśkiewicz poznali się w roku 2016 w trakcie pracy nad występem, pod nazwą: PIANO.PL. Artystka wymyśliła wówczas prawie niemożliwą rzecz, a mianowicie: zaprosiła na wspólny występ kilkunastu wybitnych pianistów. Wykonali polskie piosenki, zaczynając od samego Chopina, po całkowicie współczesne utwory. Każdego ze swych Gości poprosiła, by ten zaaranżował jedną piosenkę, i w tym temacie pozostawiła im pełną stylistyczną dowolność. Miała jedynie jedną uwagę, co do wykonania: fortepian miał pozostać głównym bohaterem tegoż wydarzenia, w aranżach mógł go jedynie dopełnić kwartet smyczkowy. "Jedynie" okazało się być "aż" właśnie za sprawą zespołu Atom String Quartet. Ich niczym nie ograniczone wykonawcze oraz improwizatorskie możliwości sprawiły, iż kwartetu nie można było wziąć jedynie za tło dla zdarzeń muzycznych, które rozgrywały się między Dorotą i pianistami.

Atom String Quartet potrafią grać awangardowo, klasycznie, jazzowo, lirycznie, folkowo, czy też charyzmatycznie. Taka różnorodność, ale również brawurowe perkusyjne partie, wystukiwane przez formację na pudłach muzycznych instrumentów sprawiają, iż PIANO.PL, pomimo formuły kameralnej dawał wrażenie koncertu z bardziej rozbudowanym zespołem. Ponieważ PIANO.PL posiada kontynuację po dziś dzień, mogą się Państwo rozkoszować tym wydarzeniem. W pomniejszonej formule (trzech pianistów) Atom String Quartet i Dorota Miśkiewicz zagrali już w około pięćdziesięciu miastach. W trakcie koncertów artystka śpiewa piosenki nie jedynie w zestawieniu z pianistami, ale również z samym ASQ. Chęci prowadzenia wspólnych poszukiwań możliwości, jakie płyną z niełatwego zestawienia smyków i głosu, poszukiwania nowych form, pomysłów oraz skal sprawiły, iż utworów takich zaczęło przybywać coraz więcej. W ostateczności było ich aż tyle, iż mogły wypełniać program dla całkowicie osobnego koncertu. Zatem co było robić? Powstał taki właśnie koncert!

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Koncert ów jest grany dość rzadko. Można w jego czasie posłuchać utworów, pochodzących z repertuaru Miśkiewicz w wersjach smyczkowych, jak również piosenki z albumów Atom String Quartet, jednak rozszerzone o wolne partie. Program obejmuje utwory z albumu, pod tytułem: PIANO.PL, lub jazzowe standardy. Artyści mają również czas jedynie dla siebie, czyli na swe wykonania solowe.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl