Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Dom widzących ducha - Premiera

Dom widzących ducha - Premiera
 
Pacjenci wykorzystując wyobraźnię dokonują aktu wskrzeszenia "Spalonej powieści", powieści której autorem jest jeden z nich.
gdzie?Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza - Scena Witkacego
Chramcówki 15, 34-500 Zakopane
kiedy?29 lipca 2017 od 19:15
za ile?70 zł
organizatorTeatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem

Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza - Scena Witkacego w Zakopanem z dumą ogłasza premierę spektaklu na podstawie utworu J. Gołosowkera “Spalona Powieść”. 29 lipca o godzinie 19:15 na scenie przy Chramcówki 15 rozpocznie się spektakl, który dosadnie charakteryzują słowa motta:"Jedynie złem można zniszczyć zło".

Agata Biziuk w recenzji spektaklu opisuje bohaterów, którzy umieszczani są w przestrzeniach szpitala psychiatrycznego. Miejsce to wypełniają ludzie, którzy koncentrują się na wypełnianiu przywołanej maksymy. To bohaterowie zepchnięci często na margines, zwykle czują się niepotrzebni i niewygodni. Nowa rzeczywistość uznała ich za zbędnych, dlatego szukają alternatywy dla swojej nieusprawiedliwionej egzystencji. "Jurodom" to szpital, który stanowi autonomiczną republikę, w chorym i zniewolonym społeczeństwie.

Perspektywa tego przedziwnego szpitala pozwala ujrzeć obraz zdegenerowanego świata. Pacjenci wykorzystując wyobraźnię dokonują aktu wskrzeszenia "Spalonej powieści", powieści której autorem jest jeden z nich. Treść dzieła dotyczy trzech nocy paschalnych, podczas których Isus eksploruje tereny bolszewickiej Moskwy. Starania przywołania utraconej powieści ukazują stopień degrengolady i jest to proces rozpadu duchowości oraz człowieczeństwa. Człowiek = zwierzę. Intrygujące zwierzę. Zwierzę, które z przyjemnością atakuje inne zwierzęta. Należy przypuszczać, że gdyby tylko mogło, to zapolowałoby z pewnością na samego siebie.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Podczas spektaklu wykorzystane zostaną fragmenty Divina Commedia - "Boskiej Komedii" Dantego Alighieri.

Informacje o spektaklu:
reżyser: Agata Biziuk,
scenograf: Katarzyna Pielużek,
choreograf: Anita Podkowa,
światło: Monika Sidor,
muzyka: Piotr Klimek.

Obsada:
Marek Wrona,
Andrzej Bienias,
Agnieszka Michalik,
Jaga Siemaszko,
Piotr Łakomik,
Jacek Zięba-Jasiński,
Krzysztof Wnuk,
Adrianna Jerzmanowska.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl