Dom o Zielonych Progach - koncert
Zespół „Dom o Zielonych Progach” wymieniany jest razem z innymi klasykami piosenki, o której zwykło się mówić poetycka lub turystyczna.
Gdzie?
Klub Buda w Krakowie
Czapskich 2, 31-110 Kraków
Kiedy?
13 kwietnia 2018 od 19:00
Za ile?
35 zł

W krakowskim klubie przy ulicy Czapskich 2, już 13 kwietnia wysłuchać będzie można koncertu Domu o Zielonych Progach, kultowej grupy, która współtworzy polską scenę piosenki poetyckiej. Dom o Progach Zielonych to jeden z najistotniejszych przedstawicieli nowej fali muzycznej, która narodziła się w szeregach piosenki turystycznej. Debiut formacji odświeżył nieco kulturę studencką. Stał się też kamieniem węgielnym projektu "W górach jest wszystko, co kocham".

Zespół „Dom o Zielonych Progach” wymieniany jest razem z innymi klasykami piosenki, o której zwykło się mówić poetycka lub turystyczna. Dorobek "Domu o Zielonych Progach" porównywalny jest do twórczości „Wolnej Grupy Bukowina” oraz „Starego Dobrego Małżeństwa”. Trudno nie przyznać racji takiej decyzji. Z pewnością członkowie zespołu, którzy za nazwę przyjęli tytuł cudnego liryka Kazimierza Węgrzyna, inspirowali się i wychowywali się na twórczości swoich wielkich poprzedników oraz czerpali z nich pomysły.

Od początku powstania grupy filarem formacji był i jest Wojciech Szymański – kompozytor oraz wokalista i gitarzysta obdarzony niezwykłym wyczuciem i wrażliwością, ukierunkowaną na ambitny tekst, który stale przeplata i wzbogaca swoimi kompozycjami. Aktualnie to grupa doświadczonych muzyków, którzy pochwalić się mogą setką koncertów oraz udziałem w licznych przeglądach i festiwalach. Formacja wydała już trzy autorskie albumy, a swoje utwory nagrywali także na każdej z ośmiu wydanych płyt należących do cyklu „W górach jest wszystko, co kocham...” Na szczęście jedno wciąż jest takie samo, niezmienne .... teraz, tak jak i przed laty, jak przed kilkunastoma sezonami, wciąż chodzą po górach, stale spotkać ich można podczas minikoncertów w schroniskach oraz bacówkach, a także gdzieś przy blasku ogniska.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl