Docs #3: „Pod opieką wiecznego słońca”

Docs #3: „Pod opieką wiecznego słońca”
Wyobraźcie sobie Państwo idealne życie we wręcz idealnym kraju. Ludzie też są idealni i mieszkają w idealnych, a jakże apartamentach.
Gdzie?
Plac Defilad
Pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa
Kiedy?
7 sierpnia 2019 od 21:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Teatr Studio

Projekcja dokumentalnego filmu, pod tytułem: "Under the Sun", czyli „Pod opieką wiecznego słońca”, w reżyserii Witalija Manski, Niemcy, Łotwa, Korea Północna, Czechy, rok 2015, czas trwania 106 minut.

Wyobraźcie sobie Państwo idealne życie we wręcz idealnym kraju. Ludzie też są idealni i mieszkają w idealnych, a jakże apartamentach. Ponad to ludzie pracują w miejscach idealnych, zaś ich życie oraz świat porządkują wspaniałe instytucje we wręcz idealny sposób. Jest to obraz Korei Północnej, jaka według propagandy koreańskiej jest najszczęśliwszym państwem na całej kuli ziemskiej. Ceniony reżyser rosyjski - Witalij Manski jest dobrze znany, zwłaszcza z pokazanego kilka lat wstecz filmu, pod tytułem: „Wzdłuż rurociągu”, podczas festiwalu filmu. Rok spędził właśnie w Korei Północnej, gdzie dokumentował życie przeciętnej rodziny, a tym samym mechanizm jak funkcjonuje tamtejsza indoktrynacja. W dzień urodzin samego Kim Ir-Sena wówczas ośmioletnia Zin-mi, jak setki dzieci, dołączyła do Koreańskiej Unii Dziecięcej, która stanowi ekwiwalent komunistycznych młodzieżówek.

Zin-mi chodzi do najlepszej ze szkół w Pjongjang. Jest uczestniczką niekończących się lekcji historii, które traktują ciągle o chwalebnych zwycięstwach jakich dokonała Korea Północna na "japońskich najeźdźcach" oraz na "amerykańskich tchórzach". Ojciec dziewczynki to inżynier, który pracuje w zakładzie z ubraniami, przy produkcji. Natomiast jej mama zarabia na życie pracując w fabryce mleka. Rodzice pracują zatem w miejscach, w których są narzucone z góry cele produkcyjne, ale rutynowo przekraczają te normy narzucane przez państwo. Zatem wszyscy troje stanowią część idealnego koreańskiego społeczeństwa, które żyje w wiecznych promieniach słonecznych - symbolu wodza ludu, czyli Kim Ir-Sena.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 7-go sierpnia 2019 roku, na warszawski Plac Defilad, zaczynamy o godzinie 21:00, wydarzenie jest bezpłatne. Organizatorem jest natomiast Teatr Studio.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl