Dni Morza 2018
Roman Peszke do Ustki przybędzie Katamaranem Gemini 3, zwanym maxi katamaranem
Gdzie?
Port Zachodni
Ustka
Kiedy?
7 lipca 2018
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Urząd Miasta Ustki

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na wyjątkowe Dni Morza, które w tym roku połączyliśmy z otwarciem nowego rybnego targu w Ustce. Wydarzenie odbędzie się już 7-go lipca 2018 roku, w Porcie Zachodnim, jest ono bezpłatne. 6-go i 7-go lipca tego roku, w Ustce będą miały miejsce Dni Morza. Zaplanowaliśmy z tego tytułu bardzo bogaty program. Jeszcze trwają ostatnie ustalenia, które dotyczą harmonogramu, jednak wiadomo, iż w trakcie obchodów nie może zabraknąć jednego z bardziej utytułowanych oraz bardziej znanych żeglarzy, czyli Romana Paszke.

Roman Peszke do Ustki przybędzie Katamaranem Gemini 3, zwanym maxi katamaranem patrząc na jego gabaryty, a mianowicie: 27,43 metra długości, 14 metra szerokości, wysokości zaś 33 metra. W czasie Dni Morza można będzie zwiedzać tę jednostkę razem z kapitanem Peszke, żeglarz będzie opowiadał również o swych dotychczasowych dokonaniach, a także promował będzie swą książkę. W czasie wydarzenia pojawią się prawdopodobnie doskonali żeglarze pochodzący z Ustki, czyi Eugeniusz Ginter oraz Andrzej Glebow.

7-go i 8-go lipa po raz pierwszy będą miały miejsce regaty żeglarskie w Ustce, w klasie Hobie Cat. Nie mogłoby również zabraknąć regat klasy optymist, a poza tym zostaną organizowane regaty klasy open. Można będzie obejrzeć jednostki, tak pierwszego, jak również drugiego dnia.

Szukasz noclegów w Ustce? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Ustce

7-go lipca Burmistrz Ustki otworzy uroczyście targ rybny, zlokalizowany w zachodniej stronie portu. Po otwarciu rybnego targu oraz oficjalnej inauguracji imprezy przewidziane są pokazy kulinarne, w których wezmą udział uczestnicy master Chefa, a także darmowy poczęstunek. Nie może też zabraknąć muzyki w naszym programie. Zatem 7-go lipca wystąpią przed Państwem formacje szantowe, jak: Piotr Wypychowski i Handszpaki, a na zakończenie wydarzenia pojawi się na scenie MR ZOOB z utworem nieśmiertelnym, czyli: "Mój jest ten kawałek podłogi". Program obejmuje również dużo atrakcji oraz pokazy, o których poinformujemy was już niedługo.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl