Dikanda - koncert
Miłość do tradycyjnej muzyki oraz ciężka praca dały podwaliny pod to, by stworzyć własny styl oraz oryginalne brzmienia.
Gdzie?
Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza
Chramcówki 15, 34-500 Zakopane
Kiedy?
9 listopada 2017 od 20:00
Za ile?
35 zł

Dikanda ta fraza w jednym z dialektów afrykańskich oznacza tyle samo co rodzina. Dikanda oddaje dokładnie ducha formacji – muzycy żyją oraz pracują jak w niewielkiej, typowej rodzinie. Formacja Dikanda serdecznie zaprasza na niezwykły koncert grany dla niezwykłej publiczności. Muzycy pragną podziękować za dwudziestoletnie wsparcie. W ramach podziękowań przygotowali hity ze starej i nowej płyty. Na scenie pojawi się również gość specjalny: Mustapha El Boudani z Maroco.

Zespół Dikanda powstał w Szczecinie, w 1997 roku. Miłość do tradycyjnej muzyki oraz ciężka praca dały podwaliny pod to, by stworzyć własny styl oraz oryginalne brzmienia. W akustycznym repertuarze Dikandy usłyszeć można inspiracje orientalną kulturą, macedońskim oraz cygańskim folklorem z Bałkan. Cecha charakterystyczna stylu Dikandy to kreowanie nowych słów oraz znaczeń w komponowanych i aranżowanych przez siebie kawałkach.

Muzycy wydali już pięć albumów, za które nadal zbierają nagrody i pochwały. Pochwalić się mogą trzecim miejscem w plebiscycie „Folkowy Fonogram Roku 2002” organizowanym przez Polskie Radio. W konkursie tym zauważono drugą płytę Dikandy zatytułowaną „Jakhana, Jakhana”. To nie koniec sukcesów! Trzeci album grupy o tytule „Usztijo” zauważony został przez prestiżowe, niemieckie czasopismo „Folker” i zyskał miano „Płyty Roku 2005”. Tytuł ten nadało mu wspomniane niemieckiego czasopismo.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Każdy koncert Dikandy to gwarancja doskonałego kontaktu z publicznością. Koncerty są niezwykle widowiskowe. Dzieje się tak dzięki umiejętnemu żonglowaniu nastrojami. Melancholijne kawałki przeplatają się z niezwykle energetyzującymi, nastrojowość oraz dynamizm układają się niemal paralelnie, a widz, zwykle nieświadomie, poddaje się nastrojom zupełnie bezwolnie. Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl