Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Dikanda - koncert

Dikanda - koncert
 
Koncerty zespołu Dikanda to przede wszystkim doskonałe widowisko, w którym najmocniej akcentuje się kontakt z publicznością i często wykorzystuje się żonglowanie nastrojami i emocjami.
gdzie?Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza - Scena Witkacego
Chramcówki 15, 34-500 Zakopane
kiedy?26 września 2017 od 22:00

Teatr imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem zaprasza 26 września o godzinie 22:00 na koncert niezwykłej formacji Dikanda. Słowo Dikanda w jednym z dialektów afrykańskich oznacza rodzinę. Dikanda to pojęcie, które charakteryzuje zespół. Tu żyje się i pracuje dokładnie tak samo jak w niewielkiej rodzinie. Dikanda - ten duch patronuje muzykom.

Formacja powstała w Szczecinie w 1997 roku. Miłość do tradycyjnych dźwięków, pasja oraz wytężona praca pozwoliły wykreować własny styl oraz oryginalne brzmienie. Repertuar, który w całości zaaranżowany jest akustycznie zaskakuje oryginalnymi inspiracjami czerpanymi wprost z orientalnej kultury, folkloru bałkańskiego, czyli macedońskich i cygańskich dźwięków. Charakterystyczną cechą zespołu Dikanda jest tworzenie nowych znaczeń oraz słów, które eksponowane są w autorskich utworach.

Dikanda wydała już pięć krążków, za które zebrała sporo pochwał i nagród. Warto wspomnieć o trzecim miejscu w rankingu ogłoszonym przez Polskie Radio na wydawnictwo „Folkowy Fonogram Roku 2002”. W plebiscycie zwyciężyła druga płyta Dikandy zatytułowana „Jakhana, Jakhana”. Trzecia w kolejności, płyta „Usztijo”, stała się „Płytą Roku 2005” według niemieckiego periodyku „Folker”. Warto wspomnieć, że to jeden z najbardziej prestiżowych czasopism w Europie.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Koncerty zespołu Dikanda to przede wszystkim doskonałe widowisko, w którym najmocniej akcentuje się kontakt z publicznością i często wykorzystuje się żonglowanie nastrojami i emocjami. Podczas koncertu Dikandy publiczność wysłucha malancholijnych oraz energetycznych utworów i z pewnością podda się nastrojowi mimowolnie. Zapowiada się naprawdę udany koncert! Zapraszamy! Scena Witkacego, Chramcówki 15 w Zakopanem!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl