Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Diego i Frida. Niech żyje życie! - wystawa towarzysząca 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

Diego i Frida. Niech żyje życie! - wystawa towarzysząca 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
 
Zdjęcia ukazują nie tylko słynnych artystów, lecz również ikonę surrealistycznego ruchu André Bretona oraz Lwa Trockiego.
gdzie?Kino Nowe Horyzonty
Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław
kiedy?4 sierpnia 2017 od 17:00
organizatorStowarzyszenie Nowe Horyzonty

W trakcie 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, w Kinie przy ulicy Kazimierza Wielkiego 19a - Nowe Horyzonty zaprezentowana zostanie wystawa prac Diego oraz Frida. Zdjęcia noszą tytuł "Niech żyje życie!"

Podczas wystawy zaprezentowane zostaną wyjątkowe zdjęcia. To zbiór pięćdziesięciu prac wybranych z setek dostępnych pamiątek, zdjęć autorstwa różnych artystów i fotografów żyjących w czasach Diego Rivery i Fridy Kahlo. Wśród autorów prac odnaleźć można Guillerma Kahlo - ojca Fridy, Augustina Victora Casasoli, Manuela Alvareza Bravo oraz Nickolasa Muraya.

Zdjęcia ukazują nie tylko słynnych artystów, lecz również ikonę surrealistycznego ruchu André Bretona oraz Lwa Trockiego. Odwiedzający wystawę z pewnością zauważą, że autorom zdjęć udało się dostrzec i uchwycić niezwykle istotny moment w historii państwa meksykańskiego. Zobrazowali również w bardzo ciekawy sposób życie artystyczno-polityczne kraju.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Wystawa zatytułowana "Diego i Frida. Niech żyje życie!" to część pierwszej i jednocześnie jedynej wystawy w Polsce tematycznie związanej z Fridą Kahlo oraz Diego Riverą. Wystawa nosi tytuł "Polski kontekst" i będzie prezentowana w Poznaniu. Potrwa od 28 IX 2017 aż do 21 I 2018 roku. Organizatorem wystawy jest Ambasada Meksykańska.

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatora, Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, do Wrocławia. Wernisaż zaplanowano na 4 sierpnia. Rozpocznie się o godzinie 17:00 w Kinie przy Kazimierza Wielkiego, Nowe Horyzonty. Wystawę oglądać można do 22 września 2017 roku.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl