Daria Zawiałow - Koncert w Sopocie
Artystka śpiewa przede wszystkim w języku polskim, choć nie kryje fascynacji zagranicznymi wykonawcami. Wśród polskich inspiracji wskazuje na twórczość Czesława Niemena.
Gdzie?
Aquapark Sopot
Zamkowa Góra 3/5, 81-713 Sopot
Kiedy?
19 sierpnia 2018 od 20:00
Za ile?
49 zł

Dusza buntowniczki, skromność, młodość - Daria Zawiałow. Niezwykła artystka, która pisze teksty i kreuje kształt wykonywanych przez siebie utworów. Cechuje ją konsekwencja i niezależność. Inspiracji szuka w twórczości Jacka White'a, Radiohead, Foals, The XX, Warpaint, Arctic Monkeys, The Last Shadow Puppets oraz Florence and The Machine. Artystka śpiewa przede wszystkim w języku polskim, choć nie kryje fascynacji zagranicznymi wykonawcami. Wśród polskich inspiracji wskazuje na twórczość Czesława Niemena.

Dwa lata temu ukazał się debiutancki krążek artystki zatytułowany "Malinowy Chruśniak". Piosenka ta przyniosła artystce wyjątkową nagrodę: "Opolską Karolinkę", Daria Zawiałow wygrała konkurs "Opolskie Debiuty". Utwór cieszył się ogromną popularnością. "Malinowy chruśniak" zyskał ponad milion odsłonięć na Youtube. Debiutancka płyta utrzymywała się przez jedenaście notowań na Liście Przebojów popularnej Radiowej Trójki. Wrzesień 2016 (trzy miesiące po pierwszym singlu) na światło dzienne wyszedł drugi singiel - "Kundel Bury". Teledysk do tego kawałka, został odtworzony na Youtube również ponad milion razy i to zaledwie w dwa miesiące. Na szczycie kultowej Listy Przebojów Radiowej Trójki Daria Zawiałow królowała przez wiele tygodni z coverem kultowego utworu Wojciecha Młynarskiego "Jeszcze w zielone gramy".

Debiutancka płyta Darii Zawiałow "A kysz!" ukazała się w pierwszych dniach marca ubiegłego roku. Krążek utrzymany jest muzycznie w klimacie indie popu oraz rocka. Warto wspomnieć, że te rewiry bliskie są sercu artystki już od bardzo dawna. W pracy nad materiałem pomagał najlepszy przyjaciel artystki, Michał Kush. Duet dopełnia się idealnie. Kush zajmuje się aranżacjami utworów. Zawiałow komponuje melodie wokalu oraz tworzy teksty. Istotną rolę w procesie inicjacji albumu odegrał Piotr "Rubens" Rubik, znany jako gitarzysta grupy Lemon. Muzyk dał się poznać jako wykonawca gitarowych partii oraz kompozytor. Dużą rolę w albumie odgrywają teksty Darii: śmiałe, pełne metafor i poetyckich wersów, ambitne. To one w połączeniu z nietuzinkowymi interpretacjami, porywającym wokalem stanowią intrygujące preludium i zapowiedź nowego kobiecego wokalu w rewirach polskiej muzyki alternatywnej. Artystka często powtarza, że nie śpiewa sama dla siebie, lecz przede wszystkim dla męża, przyjaciół, bliskich. Jeśli twórczość Darii trafia również do innych, to w opinii wokalistki, kreuje to naprawdę piękną historię.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Serdecznie zapraszamy na koncert Darii Zawiałow, który odbędzie się 19 sierpnia w Sopocie, na scenie Aquaparku Sopot przy ulicy Zamkowa Góra 3/5. Koncert startuje o godzinie 20:00!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl