DanielS - Elektryczny Wiolonczelista - koncert
Wszechstronność stylistycznych upodobań skłoniła artystę do poszukiwania nowych dźwięków, uzyskiwanych właśnie na wiolonczeli elektrycznej.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
19 października 2019 od 19:00
Za ile?
25 zł

Daniel "DanielS" Sobiesiak jest wiolonczelistą, kompozytorem i synestetykiem muzycznym (tonacje utworów słyszy kolorami). Przyszedł na świat w roku 1986, w mieście Słupsk. Naukę gry rozpoczął mając zaledwie dziesięć lat. Natomiast pełną muzyczną edukację zdobywał na gdańskiej Akademii Muzycznej (2012 rok).

Jest laureatem nagród na solowych konkursach oraz na kameralnych, na przykład w Gdańsku, Koszalinie, Malborku i Wrocławiu. W charakterze solisty, kameralisty i jako lider formacji wiolonczel w przeróżnych orkiestrowych projektach. Koncertując w roli kameralisty odwiedzał kraje, jak miedzy innymi: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Egipt, Korea Płd., Włochy, Turcja, Austra, Grecja, Anglia, Kanada, Islandia, Stany Zjednoczone oraz Meksyk. W roku 2008 ze zlecenia gdańskiej Akademii Muzycznej wykonał, jak również nagrał piosenkę, pod tytułem: "Miserere" Marka Czerniewicza - wiolonczela solo oraz orkiestra kameralna.

Wszechstronność stylistycznych upodobań skłoniła artystę do poszukiwania nowych dźwięków, uzyskiwanych właśnie na wiolonczeli elektrycznej. Rozpoczął pracę nad kompozycjami wykorzystując multiefekty oraz przetworniki gitarowe.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na wiolonczeli, czyli instrumencie, jaki głównie kojarzy się z wykonywaniem muzyki poważnej, dokona fuzji stylów współczesnych, jak również gatunków muzycznych. Od roku 2005 prowadził współpracę z licznymi grupami i muzykami grającymi muzykę rockową progresywną, czy tez ambient, nawet post metal.

Od roku 2014 koncertuje regularnie solo, jak również z orkiestrą kameralną, która jest prowadzona dzięki Darii Dopierale. Twórczość artysty jest stworzona dzięki muzyce obrazowej i programowej, w obecności której, nikt nie może przejść obojętnie.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 19-go października 2019 roku, do Oliwskiego ratusza Kultury (Gdańsk), znajdującego się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl