Damage Control. ARTzona NewART Festival
Wszystkie brzmienia elektroniczne zaprogramowane zostały ręcznie w języku SuperCollider, nie wykorzystano do tego celu komercyjnych syntezatorów.
Gdzie?
ArtZona - Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida
Os. Górali 4, 31-959 Kraków
Kiedy?
26 listopada 2016 od 19:00 do 22:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie

"Chaos to bezład, lecz działa znakomicie" fragment piosenki "Chaos" zespołu Dezerter to świetne motto festiwalu Damage Control. ARTzona NewART.

Czym jest DAMAGE CONTROL? To najpilniejsze działania ratunkowe. Chociaż w kontekście nowohuckich działań artystycznych oznaczają i określają sztukę opanowania chaosu.

Czym będzie DAMAGE CONTROL? Pojawią się performatywne działania, eksperymentalna muzyka, współczesny taniec, transfuzja myśli wyłącznie audiowizualna. Scena ArtZona przy Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie gościć będzie: Natalię Kopytko, FotonBombers, Free The Dance, Disabled Monsters and Handicapped Sprites, Małgorzatę Haduch oraz Moon 2. Moon 2 to eksperymentalne krakowskie trio. Formacja porusza się tajemniczo brzmiących obszarach interaktywnego performance, kompozycji algorytmicznych, światów wirtualnych.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

W warstwie elektronicznej wykorzystują odrębny program, pracujący w oparciu o technologie polegające na śledzeniu ruchu nazywane motion tracking. Nawet najmniejszy gest jest zapisywany za pomocą kamer i ma wpływ na dźwięki. Wszystkie brzmienia elektroniczne zaprogramowane zostały ręcznie w języku SuperCollider, nie wykorzystano do tego celu komercyjnych syntezatorów. W świecie Moon 2 dźwięk staje się obiektem, który podlega naturalnym fizycznym prawom, takim jak podmuch wiatru czy grawitacja. Dłonie performera umiejscawiają odpowiednie brzmienia w przestrzeni. Dlatego gra na instrumentach przypomina w takiej sytuacji taniec. Moon 2 występują w składzie: na perkusji Tomasz Chołoniewski, za elektronikę odpowiedzialny jest Denis Kolokol, na basie Ernest Ogórek.

Gdzie i kiedy odbędzie się Damage Control. ARTzona NewART Festival? ArtZona - Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie, Os. Górali 4. Start: 26 listopada 2016 o 19:00. Zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl