Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Czytelnia Polin: Jak ciężko być królem

Czytelnia Polin: Jak ciężko być królem
 
Janusz Korczak wielokrotnie podkreślał, iż pamięć o zaklętym w sobie "wewnętrznym dziecku" pozwala nam dorosłym zachowywać świeżość oraz czystość spojrzenia na otaczający nas świat.
gdzie?Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Anielewicza M. 6, 00-157 Warszawa
kiedy?16 grudnia 2018 od 18:00
za ile?bezpłatnie
organizatorMuzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Książka, którą Państwu prezentujemy powstała opierając się o wybrane fragmenty korczakowskiego "Króla Maciusia Pierwszego", ze wspaniałą wręcz wizualną interpretacją Iwony Chmielewskiej.

Janusz Korczak wielokrotnie podkreślał, iż pamięć o zaklętym w sobie "wewnętrznym dziecku" pozwala nam dorosłym zachowywać świeżość oraz czystość spojrzenia na otaczający nas świat. Same dzieci Korczak uważał za obywateli pełnoprawnych oraz uczestników społecznego życia. Pragnął, żeby wierzyły one w siebie oraz wiedziały, że najlepiej nie zostawić świata takim, jaki teraz jest. Książka ma za zadanie przypominać tę prostą prawdę. Niezwykła lektura, tak dla dzieci, jak również dla dorosłych.

Jak trudno jest rządzić? Dla kogo, po co i jak się to robi? Poza tym jak urządzić kraj, aby ludzi mieszkający w nim mogli być naprawdę szczęśliwi? Na te oraz inne pytania próbuje odpowiedzieć główny bohater powieści Janusza Korczaka, pod tytułem: "Król Maciuś Pierwszy". Powieść pisana przed laty rzez autora,który razem z dziećmi rozmyślał nad trudami oraz odpowiedzialnością związaną właśnie ze sprawowaniem władzy.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Rozmowę z autorką ilustracji, czyli Iwoną Chmielewską, a także z kuratorkami wystawy, pod nazwą: "W Polsce króla Maciusia", czyli Anną Czerwińską oraz Tamarą Sztyma poprowadzi Jarosław Borowiec (Wydawnictwo WOLNO).

Zapraszamy serdecznie już 16-go grudnia 2018 roku, do warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, znajdującego się przy ulicy Anielewicza M. 6. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl