Czwartkowe Wieczory Muzyczne - koncert
To są kameralne koncerty poważnej muzyki, które odbywają się we czwartki (około pięćdziesięciu dwóch koncertów w roku).
Gdzie?
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich
Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot
Kiedy?
27 czerwca 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie

Czwartkowe Wieczory Muzyczne są unikatowym projektem, który jest kontynuowany od trzydziestu dziewięciu już lat, czyli od początków istnienia organizacji zwanej: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu (rok 1974). Od początku są organizowane dzięki Krzysztofowi Sperskiemu, który jest wiolonczelistą i profesorem Akademii Muzycznej, w mieście Gdańsk.

To są kameralne koncerty poważnej muzyki, które odbywają się we czwartki (około pięćdziesięciu dwóch koncertów w roku). Podczas nich występują studenci oraz profesorowie z gdańskiej Akademii Muzycznej, jak również specjalnie z tej okazji zaproszeni Goście, tak z Polski, jak i spoza niej.

Koncerty czwartkowe cieszą się wielką popularnością. Goszczą co tydzień około stu słuchaczy. Posiadają także stałą widownię, zaś wstęp na nie nie jest odpłatny. Każdy z występów jest poprzedzony króciutką prelekcją, którą prowadzi profesor Krzysztof Sperski. Do tego czasu publika miała możliwość, by wysłuchać około 2100 koncertów oraz zobaczyć ok. 4,5 tys. wykonawców.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Przed Państwem wystąpi zaś Dominika Molenda-Górka, która gra na wiolonczeli oraz Marta Cyprys-Polek grająca na fortepianie. Na koncert zapraszamy 27-go czerwca 2019 roku, do Towarzystwa Przyjaciół Sopotu Dworku Sierakowskich, znajdującego się przy ulicy Czyżewskiego 12. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl