Czwartkowe Wieczory Muzyczne - koncert
Każdy z występów jest poprzedzony krótką prelekcją, którą prowadzi profesor Krzysztof Sperski.
Gdzie?
Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Dworek Sierakowskich
Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot
Kiedy?
20 czerwca 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie

Czwartkowe Wieczory Muzyczne są unikatowym przedsięwzięciem kontynuowanym od trzydziestu dziewięciu już lat, czyli od samych początków istnienia społeczności Towarzystwa Przyjaciół Sopotu (rok 1974). Od początku są organizowane dzięki Krzysztofowi Sperskiemu, który jest wiolonczelistą, profesorem Akademii Muzycznej (Gdańsk). Kameralne koncerty poważnej muzyki, które mają miejsce we czwartki (około pięćdziesiąt dwóch koncertów w roku), w trakcie nich występują na scenie studenci oraz profesorowie z gdańskiej Akademii Muzycznej, jak również zaproszeni Goście specjalni, tak z kraju, jak i zza granicy.

Koncerty czwartkowe cieszą się wielką popularnością. Tydzień w tydzień goszczą około stu słuchaczy. Posiadają również swą stałą widownię, zaś wstęp jest bezpłatny. Każdy z występów jest poprzedzony krótką prelekcją, którą prowadzi profesor Krzysztof Sperski. Do tego czasu publika miała możliwość, by wysłuchać prawie 2100 koncertów, a także zobaczyć około 4 i pół tysiąca artystów.

Przed Państwem wystąpią: Chen Chen z Chin - sopran, Jaxin Bi również z Chin - baryton oraz Dorota Artykiewicz-Skrla, która zagra na fortepianie. Na koncert zapraszamy Was bardzo serdecznie już 20-go czerwca 2019 roku, do sopockiego Towarzystwa Przyjaciół Sopotu Dworku Sierakowskich, znajdującego się przy ulicy Czyżewskiego 12. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl