Człekokształt - Iza Kabat - Grafika

Człekokształt - Iza Kabat - Grafika
Pracownia Grafiki Artystycznej prowadzona przez panią Martę Lech świętuje jubileusz dziesięciolecia pracy organizując indywidualną wystawę grafik artystki Izy Kabat.
Gdzie?
Pracownia Grafiki Artystycznej ODT Światowid
Szczytnicka 51, 50-382 Wrocław
Kiedy?
24 czerwca 2018 od 12:00
Organizator
Ośrodek Działań Twórczych Światowid

Pracownia Grafiki Artystycznej Ośrodka Działań Twórczych Światowid z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Szczytnickiej 51 obchodzić będzie 24 czerwca jubileusz dziesięciolecia istnienia. Serdecznie zapraszamy, uroczystość rozpoczyna się o godzinie 12:00.

Pracownia Grafiki Artystycznej prowadzona przez panią Martę Lech świętuje jubileusz dziesięciolecia pracy organizując indywidualną wystawę grafik artystki Izy Kabat. Autorka to uczestniczka warsztatów organizowanych w Pracowni Grafiki niemal od początku istnienia pracowni! W tym miejscu właśnie poznawała świat warsztatowej grafiki. Doświadczenie zdobywała poznając praktycznie wszystkie techniki, które dostępne są w Pracowni: monotypia, sucha igła, akwaforta, akwatinta i mezzotinta.

Tytułowa CZŁEKOKSZTAŁTność stanowi pretekst do zaprezentowania w grafice obrazu i manifestacji emocji. W realizacji tego zadania z pomocą przyszła obserwacja mimiki małp,które są zbliżone w swych zachowaniach do ludzkich reakcji. Izabela Kabat, oprócz edukacji w Pracowni Grafiki pochwalić się może ukończeniem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz orleańskiego Institute d Art Visuel we Francja. Artystka ceni sobie kolaż techniki. Do pracy wykorzystuje takie materiały, które aktualnie nadają się na warsztat.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Izabela Kabat twierdzi, iż świat sztuki jest jej bliski niemal od najwcześniejszych lat, od dzieciństwa. Wspomina, że lubi nim „kolorować” rutynę, dlatego tak dużo kolorów i odcieni w jej grafice. Artystka ceni sobie, że może dowolnie kompilować linie, formy i płaszczyzny tak charakterystyczne dla grafik, miksować je razem z kolorami - ich intensywnością lub brakiem. Mieszać z transparentnością oraz zaskakującymi możliwościami jego połączeń na matrycy.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który odbędzie się 24 czerwca 2018 o godzinie 12.00 w Pracowni Grafiki Artystycznej Ośrodka Działań Twórczych Światowid we Wrocławiu, ul. Szczytnicka 51 (wejście do ośrodka od ulicy Polaka). Serdecznie zapraszamy od 24 czerwca do 8 lipca w godzinach pracy Pracowni. Zachęcamy do wcześniejszego umówienia wizyty: 71 322 13 55)

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl