Cory Henry and The Funk Apostles
Artystyczne znaki rozpoznawcze Cory Henry'ego to charyzmatyczna osobowość oraz niezwykle dynamiczne, zwykle improwizowane występy, prezentowane publiczności oczywiście na żywo.
Gdzie?
Klub Studio w Krakowie
Budryka W. 4, 30-072 Kraków
Kiedy?
18 kwietnia 2018 od 20:00

Z radością informujemy, że Cory Henry and The Funk Apostles wystąpią podczas koncertów w Warszawie i w Krakowie. Amerykanin Cory Henry, jest dwukrotnym laureatem nagrody Grammy. To producent oraz pianista jazzowy. W jego brzmieniach odnaleźć można wpływy dzieciństwa, które spędził w Nowym Yorku. Wyraźne są także wpływy muzyki gospel oraz inspiracje twórczością takich sław, jak Stevie Wonder. Muzyk Cory Henry rozpoczął naukę gry na instrumencie jako dwulatek i od razu było to pianino.

Pierwszy koncert zagrał w Teatrze Apollo w Nowym Yorku, miał wówczas tylko sześć lat. Można zaryzykować stwierdzenie, że od tej pory koncertowanie weszło na stałe do życiowego scenariusza. A od roku 2006 nabrało szczególnego tempa. Rok 2006 to początek koncertów z takimi sławami, jak: Bruce Springsteen, P. Diddy oraz The Roots. Pierwszy album Cory Henry'ego pojawił się w roku 2014. Był to album „First Steps”. Krążek wskoczył w notowania list przebojów Billboardu oraz Top Gospel Music. Drugi album zatytułowany „The Revival” pojawił się na rynku w 2016 roku.

Artystyczne znaki rozpoznawcze Cory Henry'ego to charyzmatyczna osobowość oraz niezwykle dynamiczne, zwykle improwizowane występy, prezentowane publiczności oczywiście na żywo. Zalety te przysporzyły muzykowi sporą popularność. Wierna grupa fanów znajduje się także w Polsce. Miłośnicy twórczości Cory'ego czekają na przyjazd do Polski amerykańskiego artysty i odliczają już dni do koncertów.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

Przypominamy: Cory Henry and The Funk Apostles 18 kwietnia, o godzinie 20:00 na scenie Klubu Studio w Krakowie, przy ulicy Budryka 4.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl