Coma - koncert
Kariera Comy rozwijała się bardzo szybko, wydali pięć albumów studyjnych, a trzy z nich okrzyknięto platynowymi oraz złotymi
Gdzie?
Stary Maneż
Juliusza Słowackiego 23, 80-257 Gdańsk
Kiedy?
22 marca 2019 od 19:00
Za ile?
60 zł

Coma znana jest wśród fanów przede wszystkim za sprawą mocno widowiskowych i energetycznych koncertów, które łączą z powodzeniem poezje, muzykę, teatr i film. Zespół powstał 21 lat temu. Swoją pierwszą płytę pod tytułem "Pierwsze Wyjście z Mroku" muzycy wydali wiosną 2004 roku. Płyta została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez branże muzyczną, jak i krytyków, ale przede wszystkim przez publiczność, na co dowodem jest między innymi Fryderyk za Album Roku- Rock. Chwilę później grupa doczekała się kolejnej nagrody, jaką była wygrana w 25 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, który to odbywał się we Wrocławiu.

Kariera Comy rozwijała się bardzo szybko, wydali 5 albumów studyjnych- 3 z nich okrzyknięto platynowymi oraz złotymi, doczekali się także 3 wydawnictw koncertowych z których jedno pokryło się złotem, natomiast drugie platyną. Coma za albumy studyjne doczekała się Fryderyków w kategoriach: Album Roku- Rock, Zespół Roku i nagroda Fryderyka dla Wokalisty Roku- Piotra Roguckiego. Na swoim koncie mają również dwa krążki anglojęzyczne pod tytułem "Excess" i "Don’t Set Your Dogs On Me", których słuchać można było na całym świecie.

Wokalistą zespołu jest Piotr Rogucki z zawodu także aktor, ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną imienia Kazimierza Solskiego, na swoim koncie ma mnóstwo nagród festiwalowych, między innymi:
- 2. nagroda podczas Festiwalu Piosenki Studenckiej- Kraków 2002 rok
- Grand Prix na Festiwalu Piosenki Aktorskiej- Wrocław rok 2004,
- Grand Prix na Festiwalu Spotkania Zamkowe- Olsztyn 2004 rok
- został laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia imienia Grzegorza Ciechowskiego w roku 2004.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Pochwalić się może także trzema solowymi płytami, pierwsza z roku 2011 pod tytułem "Loki- Wizja Dźwięku", druga z roku 2012 pod tytułem "95-2003" i ostatnia z roku 2015- "J.P. Śliwa", którą promował podczas trasy koncertowej wiosną 2016 roku. Rogucki zasiadał także w fotelu jurora w trakcie trzech edycji programu muzycznego "Must Be The Music", emitowanego w Polsacie. Począwszy od pierwsze płyty Coma cały czas jeździ ze swoimi koncertami. Usłyszeć ich można było także, kiedy supportowali Pearl Jam, Linking Park- Stadion w Chorzowie, wystąpili również przed zespołem Tool na odbywającym się w Spodku Metal Hammer Festival.

W roku 2013 Coma brała czynny udział w trasie koncertowej po Europie ze szwedzką grupą Therion. Przez niemalże cały grudzień zagrali w 6 europejskich miastach: w Romangnano we Włoszech, w Pratteln w Szwajcarii, w Paryżu we Francji, w Londynie- Anglia, w holenderskim Leeuwarden oraz w niemieckim Frankfurcie nad Menem. Trasa ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem fanów. Ostatnie lata dla Comy to także trasa koncertowa w Wielkiej Brytanii, gdzie wyśpiewali serię koncertów w Londynie, Menchesterze, Shaffield, Liverpollu, Birmingham czy Southampton. Grali także w Szkocji, a jesienią odwiedzili Irlandię.

Czerwiec 2009 roku to bardzo ważna data dla zespołu Coma, zagrali bowiem koncert specjalny w towarzystwie Orkiestry Symfoników Gdańskich, co jest bez wątpienia marzeniem każdej rockowej kapeli. Takie koncerty w latach kolejnych powtórzyły się jeszcze kilka razy. Ich symfoniczne koncerty cieszyły i cieszą się wciąż niesłabnącym zainteresowaniem, a bilety kupować trzeba już kilka miesięcy przed planowaną datą koncertu, bowiem później na próżno ich szukać.

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 22 marca 2019 roku o godzinie 19.00 do Gdańska do Starego Maneżu! Cena biletu: 60 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl